Ahlaka davet etme görevliliği noktasındayım ifadelerini kullandı.

0

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Teknolojiyi, e-ticareti, yeni sektörleri sizlerle ülkemizin gündemine taşıdık. Gümrük kapılarımızın yenilenmesine, finansmana erişime kadar sizlerle birlikte hayata geçirdik. İş yapılmasının önündeki engelleri sizlerle kaldırdık. Yatırım ortamını sizlerle iyileştirdik.

 

“ÜLKEMİZİN MENFAATİNE OLANLARI DİNLEYECEĞİZ”
Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sizlerle birlikte sokacağız. Türkiye’yi orta üst gelir grubundan, üst gelir grubuna sizlerle birlikte taşıyacağız. 2023 ve 2071’i sizlerle birlikte emanet edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehirlerinizin ülkemizin menfaatine olanları dinleyeceğiz.

“TÜRKİYENİN EN BÜYÜK SORUNU KENDİ İÇİNDEKİ KİFAYETSİZLERDİR”
Değerli arkadaşlar özellikle ticarette de, siyasette de, hayatın diğer alanlarında da başarının sırrı önce inanmak sonra harekete geçmek ardından da yılmadan mücadele etmektir. İnancı ve mücadele azmi olmayanlarla yürünecek yol yoktur. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarıların altında milletimize olan inancımız yatıyor. Türkiye’nin en büyük sorunu dışarıda rekabet ettiği güçler değil, kendi içindeki kifayetsizlerdir.

Bunlar kendi insanlarına güvenmedikleri için birilerinin gölgesi altında hareket etmişlerdir. Kendi medeniyetini, tarihini ve kültürünü ısrarla kötüleyen aşağılayan bir zihniyetin bu ülkenin geleceğine zerre kadar katkısının olması mümkün değildir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.