Reklam
Reklam

Erdoğan’dan Bartın’da kritik mesajlar

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Bartın’ı ve Bartın’ın güzel insanlarını özlemişiz

Erdoğan’dan Bartın’da kritik mesajlar
Erdoğan’dan Bartın’da kritik mesajlar Admin
Bu içerik 82 kez okundu.
Reklam

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bartın’ı ve Bartın’ın güzel insanlarını özlemişiz. Siz Bartınlı kardeşlerimizin şu gerçeği iyi bilmesini istiyorum uzun zamandır gelemesek de Bartın’ı asla unutmadık. İnşallah bundan sonra bu kadar ayrı kalmayacağız.

Şahsımı rekor oy oranları ile Cumhurbaşkanlığı makamına getirdiniz. Bu güçlü duruşunuzla Türkiye’nin yazdığı destanlarda pay sahibi oldunuz. Milli iradenin gücünü daha da perçinlediniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi sizlerden aynı tavrı 31 Mart’ta da bekliyorum, yine bir rekor bekliyorum.

Bartın’da sandığın rengi belli olmuştur. 31 Mart demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Bartın türküleri sadece sevdayı hasreti kavuşmayı anlatmıyor. Bizim sizlere olan hizmet aşkımızı da çok güzel şekilde anlatıyor.

Son 17 yılda Bartın’a 6 buçuk katrilyon tutarında yatırım yaptık.

16 bin öğrenci 567 akademisyenle şehrimizin sembolü olan Bartın Üniversitesi’ni biz kurduk, biz… Bu ülkede bizden önce hükümet yok muydu? Neden üniversite kurmadılar? Yeni yurt binaları açıyoruz sporcu yetiştirme merkezleri kapalı yüzme havuzu inşa ediyoruz. CHP gibi sosyal devletin edebiyatını yapmadık, pratiğini ortaya koyduk.

Bartınlı ihtiyaç sahiplerine 367 milyon lira kaynak aktardık. 18 sağlık tesisi yaptık, 400 yataklı hastanemizle birlikte 4 tesisin yapımı devam ediyor. Bartın Batı çevreyolunun proje çalışmalarını başlattık. Bartın’da bin 210 konut projesini hayata geçirdik.

Bir liman şehri olan Bartın’a tarihi nitelikte yatırımlar yaptık. Filyos limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik, 2023 yılında hizmete sunacağız. Filyos limanı ile Batı Karadeniz’de kombine taşımacılık hizmetini verecek olan bir liman kompleksini hayata geçireceğiz.

Bartın’ın uzun yıllar hasretini çektiği Kirazlıköprü barajının inşaatını tamamlayarak hizmete aldık. Kışla Barajı ile Bartın şehir merkezi taşkınlardan korunuyor. Kozcağız Barajı ile 25 bin dekar arazi sulanacak. 37 taşkın koruma merkezi ile Bartın şehir merkezi ve 46 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk.

Bay Kemal diyor ki çiftçi battı, çiftçi bitti… 152 milyon lira değerinde tarımsal destek verdik. Bartınlı iş insanlarımızı 9 katrilyon lira tutarın da yatırım teşviki ile destekledik. Bartın’ı doğal gazla buluşturduk. Bartın’daki 12 bin 416 işyerimize 295 milyon TL’lik güvenlik kurumu desteği verdik. Bartın’a kültür merkezi kazandırdık. 7 tarihi eserimizin restorasyonunu tamamladık. Çözüm için kolları sıvamaktan geri durmadık. Ne kadar büyük olursa olsun hiçbir sorundan kaçmadık. Bizden önceki hükümetlerin halının altına süpürdüğü sıkıntılarla cesaretle yüzleştik. Bu anlayışla Bartın’ın da asırlık bir sorununa çözüm getirdik. Bartın’ın tapu sorunu vardı. CHP senelerce bu meseleyi istismar etti. Sizlerin bir asrı aşkın süredir başını ağrıtan bu meseleyi de çözüme kavuşturmak bize nasip oldu. Bartın’ın mağdur 1000 vatandaşını tespit ettik tapularını hak sahiplerine vermeye başlıyoruz. İmar barışıyla 21 bin 841 Bartınlı kardeşimizin sorununu çözdük.

Bartın’ın bu coşkusu şimdiden bize bir haber veriyor. 31 Mart akşamı Bartın’da bir değişim yaşıyoruz diyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık