Reklam

Çin, Ticaret Anlaşması için ABD ile Gece Gündüz Çalışmayı Sürdürdüklerini Açıkladı

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Wang Shouwen Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin, her iki tarafın çıkarlarına ve dünyanın umutlarına uyan bir ticaret anlaşması yapmak için çalıştıklarını belirtti.

 Çin, Ticaret Anlaşması için ABD ile Gece Gündüz Çalışmayı Sürdürdüklerini Açıkladı
 Çin, Ticaret Anlaşması için ABD ile Gece Gündüz Çalışmayı Sürdürdüklerini Açıkladı hande
Bu içerik 289 kez okundu.
Reklam

 

Wang Shouwen, Washington ile müzakereler konusunda iyimser olduğunu belirterek ortaya çıkacak ticaret mekanizmasının eşit ve adil olması gerektiğini de vurguladı.

Görüşmelerdeki ilerlemeler nedeniyle Beyaz Saray'ı 2 Mart'ta başlaması planlanan Çin’den gelen ithal ürünlere uygulayacağı 200 milyar dolarlık gümrük vergilerini süresiz olarak ertelemişti.

Çin’in devam etmekte olan yıllık parlamento toplantısı kapsamında ilgili bir basın toplantısında konuşan Wang, iki ülke tarafından konulacak gümrük vergilerinin her iki tarafın işçilerini, çiftçilerini, ihracatçılarını ve üreticilerini kötü etkileyeceğini söyledi.

ABD ile sürdürülen ticari görüşmelere de katılan Wang,  dış ticaret konusundaki anlaşmazlıkların yatırımcının güvenini zedelediğini ve kurumsal yatırım kararlarını geciktirdiğini belirtti. Ayrıca “Şimdi, iki tarafın ekonomi ve ticaret ekipleri, iki devlet başkanının kararlaştırdığı ilke ve talimatlara uygun bir anlaşmaya varmak için iletişim kurmak ve müzakere etmek için çaba sarf ediyorlar” dedi.

İki ülkenin çalışma ekiplerinin gece ve gündüz iletişim halinde olduklarını söyleyen Wang, ticaret görüşmelerinde üst düzey yetkililerin Beijing ve Washington arasında  sürekli  gidip geldiklerini de vurguladı.
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık