Reklam

Çağrı Şahin Fotoğrafta Beğeni Alma Sırlarını Açıkladı!

Güncel verilere göre Dünya’nın en büyük sosyal platformu olan Instagram bünyesinde Türkiye’yi büyük bir ihtişamla temsil eden, beğenileriyle baş döndüren Çağrı Şahin, siz değerli okurlarımız için fotoğrafta beğeni alma yollarını açıkladı.

Çağrı Şahin Fotoğrafta Beğeni Alma Sırlarını Açıkladı!
Çağrı Şahin Fotoğrafta Beğeni Alma Sırlarını Açıkladı! reklam
Bu içerik 245 kez okundu.
Reklam

 

Güncel verilere göre Dünya’nın en büyük sosyal platformu olan Instagram bünyesinde Türkiye’yi büyük bir ihtişamla temsil eden, beğenileriyle baş döndüren Çağrı Şahin, siz değerli okurlarımız için fotoğrafta beğeni alma yollarını açıkladı. İnsanlar saniye başına milyarlarca paylaşım yapıyor ve herkes yaptığı paylaşımın gerektiği ve hakettiği ilgiyi görmesini istiyor. Hal böyle olunca içerik üreticileri aynı zamanda diğer tüm içerik üreticilerinin müşterisi konumuna geliyor. Bu garip düzeni çok iyi analiz eden ve bu doğrultuda paylaşımlar yaparak kendisinden bir hayli söz ettiren Çağrı Şahin, Instagram üzerinden çok beğeni alan fotoğrafları nasıl çekebileceğinizi anlattı. Bu sırları sizlerde uygulayarak binlerce beğeni alan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Gezi, fotoğrafçılık otomobil ve ATV sporları ile ilgilenen genç fenomen, Instagram üzerinden günlük olarak paylaşımlar yapmaktadır. Gezdiği her yer ile alakalı yazılar ve resimler hazırlayan 15 yaşındaki fenomen Şahin, her yaptığı paylaşımda ilginç detaylara yer veriyor. Dilerseniz lafı uzatmadan ve sizleri daha fazla bekletmeden bu ünlü sosyal medya fenomeninin sırlarına geçelim. İşte Instagram’ı kasıp kavuran fotoğrafları çekmenin yolları!

Samimi Olun, Kendinizden Ödün Vermeyin!

Her şeyden önce ben Çağrı Şahin. Tamamen hobi amaçlı olarak başladığım sosyal medya yayımcılığına şu anda profesyonel olara devam ediyorum. Bu süreçte edindiğim bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayacağım. İlk kuralımız nesnelere odaklanmadan önce kendiniz olabilmek. Sadece 3. Taraf nesne ve kişilerin fotoğraflarını çekmek size başarı getirmeyecektir. Zamanla geri plana atılmanıza neden olabilir. Bu nedenle tamamen sizi yansıtan ve samimi fotoğraflar çekmekten çekinmeyin.

Kaliteye Değil, Potansiyele Odaklanın!

Sanmayın ki Instagram üzerinde on binlerce beğeni alan fotoğraflar, devamlı profesyonel cihazlarla çekiliyor. Bu sektörde sizin hangi markayı hangi şartlar altında kullandığınız eğer çekimlerinizi bir tost makinasıyla yapmıyorsanız hiç önem arz etmiyor. Asıl önemli olan elinizdeki olanakları nasıl değerlendirdiğiniz. Pozlarınızda ve fotoğrafladığınız şeylerde devamlı farklılıklar barındırın ve insanların ilgisini saçmalıklarla değili, yenilikçi ve faydalı ayrıntılarla üzerinize çekin. Bu size hem daha fazla ilgi, hem de daha fazla popülerlik kazandıracaktır.

Göz Yanılmalarından Kaçmayın, Suyu Biraz Bulandırın!

Cam kadar net olan fotoğraflar elbette herkes tarafından sevilir. Bu bir süre sizi idare edecek olsa bile, bir dönem sonra sizin gerilemenize neden olabilir. İnsanlara objektif üzerinde nasıl bir hakimiyet kurduğunuzu göstermeniz gerekiyor bunu sakın unutmayın. Bazı fotoğraflarınıza objektifleri kullanarak anlamlar yükleyin ve bu durumu tadında uygulayın. Emin olun bu size fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Işık oyunlarıyla insanların ilgisini çekmek benim kullandığım en büyük tekniklerden bir tanesi. Hiç şüphesiz Instagram’da bu tekniklerin ekmeğini daha çok zaman boyunca yiyebilirsiniz. Bu size gerçek ve ciddi kazancı sağlayacaktır.

Yurt Dışına Odaklanmayı Bırakın! Kendiniz Olun!

Günümüzde yapılan paylaşımları çoğunlukla incelerim. Benden daha iyi olanları incelediğim gibi takipçi sayısı çok az olan insanları da takip ederim. Bu bana farklı bakış açılarını sunuyor ve insanların ne istediğini anlamama yardımcı oluyor. Şimdilerde moda olmuş bir durum var. Ben kendiniz olun dedikçe insanlar geri adım atmayı ve kendilerini yıpratmayı tercih ediyor. Fotoğraflarınıza etiket eklerken ne olur anlamlarını bilmediğiniz şeyleri eklemeyin. Ben şahsen bilinçli bir Instagram ullanıcısı olarak fotoğraf açıklamalarında satırlarca etiket görmekten hoşlanmıyorum. Bu sizin fotoğrafla bir yere varamadığınızı ve diğer kaynaklardan medet umduğunuzu ortaya koyar. En azından bu benim düşüncem. Elbette her fotoğrafta olmasa bile bu durumu aralıklı olarak uygulayabilirsiniz. Ancak bunu abartmanın hiçbir anlamı yok.

 

Kaynak:  http://cagrisahin.com

Instagram: https://instagram.com/cagrisahin/

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık