Reklam

Emeklikte yaşa takılanlar mitinginden ayrıntılar

Emeklilikte yaşa takılanlar seslerini duyurmak için dün İstanbul Maltepe’de Emeklilere Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde miting düzenledi. Binlerce kişinin katıldığı mitinge ailece, kucağında çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar, 1999 yılında çıkarılan 4447 sayılı yasa nedeniyle mağduriyetlerini bir kez daha dile getirdiler.

Emeklikte yaşa takılanlar mitinginden ayrıntılar
Emeklikte yaşa takılanlar mitinginden ayrıntılar hande
Bu içerik 138 kez okundu.
Reklam

Emeklilikte yaşa takılanlar seslerini duyurmak için dün İstanbul Maltepe’de Emeklilere Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde miting düzenledi.  Binlerce kişinin katıldığı mitinge ailece, kucağında çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar, 1999 yılında çıkarılan 4447 sayılı yasa nedeniyle mağduriyetlerini bir kez daha dile getirdiler.


EYT mağduru Hakim Çiçek

‘TÜRKİYE ŞARTLARINDA BU YAŞI GÖRECEK MİYİZ?’

Özel sektörde satış temsilcisi olarak çalışan Hakim Çiçek, “Sigortam 1998'de başlatıldı. 42 yaşındayım. 50 yaşında emekli olmak varken 65 yaşında emekli olacağız. Türkiye şartlarında 65 yaşı görecek miyiz? Avrupalılarla bizim şartlarımız bir değil. Onlar buraya tatile geliyor. Biz ülkemizde tatile gidemiyoruz. Ben, eşim, baldızlarım EYT mağduruyuz. Ailece 7 kişi geldik. Beşimiz EYT mağduruyuz” dedi.

‘MEZARDA EMEKLİ OLMAMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ’


Mitinge ailesiyle katılan ve İstanbul’da esnaf olan Savaş Koçyiğit ise “99 depreminde bir yasa çıkardılar. Sendikalar ses çıkartamadı. Bu yasayı geçirdiler. Emekli yaşımızı haksız bir şekilde ileriye attılar. Yasa geriye dönük işlemez. Ama Türkiye’de bu oldu. Çocuklarımızın geleceği için, mezarda emekli olmamak için uğraşıyoruz. Sosyal medyada, fabrikalarda, sanayi sitelerinde, emeğin olduğu her yerde örgütlendik. Sesimizi susturmaya çalışanlar oldu. Arkasında hiçbir parti olmadan, kazanılmış hakkını almak için bu kitle burada” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık