Reklam

Eko Mark Neyi Amaçlıyor?

Ekoloji Sertifikaları; üretimin tüm aşamalarında insan sağlığına ve doğal yaşama zarar vermeyen, kimyasal ve katkı maddesi bulunmayan ürünlere verilen sertifikadır.

Eko Mark Neyi Amaçlıyor?
Eko Mark Neyi Amaçlıyor? Bazkriz
Bu içerik 165 kez okundu.
Reklam

 

Eko Mark ekolojik dengenin korunduğu ürünlerin doğal olarak üretildiğini tescilleyen uluslararası geçerliliğe sahip sertifika ve belgeler veren bir kuruluştur. Tarımsal ürünler, endüstriyel ürünler ve su ürünlerinin tüm aşamalarında uluslararası düzeyde belirlenen üretim standartlarına uygunluk denetimi ve testleri yaparak ürünlere belge ve sertifika vermektedir. Ürünlerin ilk andan itibaren kimyasal ve hormon katılmadan üretilmesinden ambalaj ve depolamaya hatta üründen çıkan atıkların bertaraf edilmesi noktasına kadar denetim ve testlerini sürdürmektedir. Eko Mark etiketine sahip ürünler tüketici tarafından rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir olduğunu göstermektedir.

Eko Mark

Ekoloji bütün canlıların ve bitkilerin birbirleri ile etkileşim içinde bulundukları ortamı inceleyen bilimdir. Eko mark bu dengeyi korumak ve yaşatmak adına doğal ortamlarda ve organik ürünlerin yetiştirilerek hem insan sağlığı hem de ekolojik dengeyi bozmayacak üretimi teşvik etmeyi hedeflemektedir. Sonrasında ise bu ürünlerin atıklarını çevreye zarar vermeyecek şekilde geri dönüşüm veya bertaraf etme kriterlerine kadar standartlara bağlamaktadır.

Eko Mark Sertifika ve Belgeleri Nelerdir?

Ekoloji Sertifikaları; üretimin tüm aşamalarında insan sağlığına ve doğal yaşama zarar vermeyen, kimyasal ve katkı maddesi bulunmayan ürünlere verilen sertifikadır. Eco Label; bu belgeye sahip ürün doğal olmasının yanında çevreye duyarlı bir şekilde üretilmiş demektir. Bu belge de uluslararası geçerliliğe sahiptir. Ekolojik sertifika ve belgeler hakkında daha kapsamlı bilgiye Eko Mark kuruluşunun Ekoloji.com internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık