Reklam

Kedilerle İlgili Çok Şaşıracağınızı Düşündüğümüz 3 Önemli Bilgi

Kediler kendilerine has karakteristik özellikleri olan evcil hayvanlar olarak tanınıyor. Aslında kedilerin en çok sevilen evcil hayvanlardan olmasının sebebi de bu ilginç yapıları. Hangi kedinin ne zaman ne yapacağını tam olarak kestiremediğimiz için belki de bize daha şaşırtıcı geliyorlar.

Kedilerle İlgili Çok Şaşıracağınızı Düşündüğümüz 3 Önemli Bilgi
Kedilerle İlgili Çok Şaşıracağınızı Düşündüğümüz 3 Önemli Bilgi reklam
Bu içerik 32 kez okundu.
Reklam

 

Böylece onları tanıdıkça ve birlikte vakit geçirip alıştıkça daha çok seviyoruz. Evcil hayvan dostları olarak kediler bizim vazgeçilmezlerimiz haline gelebiliyor. Peki onlar hakkında her şeyi bildiğiniz emin misiniz? Büyük ihtimalle öğrenince çok şaşıracağınız önemli 3 bilgiyi sizin için derledik!

1. Köpekler ve kediler aynı ortamda mutlu yaşayabilirler

Deyimler bazen acımasız olabildiği gibi algımızı istemsiz bir şekilde yönetebilir düzeyde de etkili olabiliyor. Mesela dilimizde önemli bir yer edinmiş “kedi köpek dalaşı” gibi deyimler aslında tam olarak anlamındaki gerçeği yansıtmıyor. Tam olarak 2008 yılında İsrail’in Tel Aviv Üniversitesi’nde 6 aylık kediler ile 1 yaşındaki köpeklerin aynı ortama koyulduğu bir araştırmada; bu iki sevimli dostların aslında aynı ortamda mutlu bir şekilde yaşayabildikleri görülmüştür.

kedi Tomcat Evcil Hayvan ev kedisi Hayvan portresi kapatmak Bıyık Yüz burun göz memeli Küçük - orta boy kediler fauna Kedi gibi memeli Sincap Yerli kısa saçlı kedi organ Makro fotoğrafçılığı kedi yavrusu kürk Etobur iris Avrupa shorthair

2. Kediler okşanmayı sevmez inanışı aslında çokta gerçek değil

Biliyorum oldukça çok fazla kedilerin kendilerini sevdirmeyi sevmediği gibi şeyler duydunuz ancak bu tam olarak doğru sayılmaz. Kedilerin okşanmaya maruz kaldıkça artarak sinirlendiğini okuduğunuzu unutun. Çünkü Viyana Üniversitesi’nin araştırmasına göre kediler kendilerini okşayan birisi oldukça hoşlanmaktadır. Ancak tabii ki bazı kediler okşanmaktan nefret edebilir ancak eğer ona iyi davranıyorsanız size kesinlikle izin verecektir.

Hatırlatma: Kediniz kendisini okşamanıza nazla karşılık veriyorsa https://www.pettenal.com/ ile size en yakın pet mağazasından ona güzel bir mama alabilir bir de öyle okşamayı deneyebilirsiniz.

3. Kedilerin evcilleştirilme hikayesiyle ilgili bildiklerinizi unutun

Kedilerin ilk defa 4000 yıl önce Anti Mısır’da evcilleştirilmiş olduğunu düşünenleri artık umursamanıza gerek yok çünkü 2013 yılında yapılan araştırmalar kediciklerin 5400 yıl önce Çin’de evcilleştirildiğini gösteriyor. Araştırmalara göre kediler kemirgen hayvanları lezzetli olduğunu düşündükleri için insanların da tarlalarına ve ambarlarına zarar veren fare gibi kemirgenleri yakalayıp yiyerek aslında kediler ile insanlar arasındaki ilk çıkar ilişkinin başlamasına vesile olmuştur.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık