Reklam

Torrent dizi indir işlemi nasıl yapılır?

Artık birçok kişi istek üzerine TV izlemeyi tercih ediyor ve içeriğin çoğu Netflix, Amazon Prime Video ve iPlayer gibi çevrimiçi hizmetlerden geliyor. Akış ve torrent gibi çeşitli dağıtım yöntemlerine rağmen hala bazı karışıklıklar var. Bu yüzden, sizi hızlandırmak için bu kısa rehberi bir araya getirdik.

Torrent dizi indir işlemi nasıl yapılır?
Torrent dizi indir işlemi nasıl yapılır? reklam
Bu içerik 418 kez okundu.
Reklam

 

 

Artık birçok kişi istek üzerine TV izlemeyi tercih ediyor ve içeriğin çoğu Netflix, Amazon Prime Video ve iPlayer gibi çevrimiçi hizmetlerden geliyor. Akış ve torrent gibi çeşitli dağıtım yöntemlerine rağmen hala bazı karışıklıklar var. Bu yüzden, sizi hızlandırmak için bu kısa rehberi bir araya getirdik.

 

 

Torrent vs streaming: Farkları nedir?

Basit bir ifadeyle torrent kullanmak, bilgisayarınıza dosya indirmeyi içerir, böylece daha sonra izleyebilir veya kullanabilir, akış halindeyken çevrimiçi olarak erişebileceğiniz, ancak sabit diskinize kaydedilmiş hiçbir dosya içermeyen bir tür gerçek zamanlı beslemedir. Bir torrent dizi indir işlemi veya canlı izlenmesi arasındaki fark gibidir.

 

Genel olarak yayın, Netflix, NowTV ve diğerleri gibi yasal, ücretli abonelik hizmetleri aracılığıyla yapılır, ancak YouTube belirgin bir istisnadır (yasallıkta değil, ancak abonelik gerektirmediğinden). Öte yandan, torrent indirmek ücretsiz ve hızlıdır.

 

Torrent dizi indir: torrent nedir?

Torrenting, büyük dosyaları (torrentleri) bir ağ üzerinden paylaşmanın akıllıca bir yoludur. Bu, içeriği aramanıza izin veren torrent istemcileri adı verilen yazılımla yapılır. En akıllıca, tüm dosyayı tek bir yerden indir işlemi yapmamanız, aksine dosyayı bu bilgisayarda bulunan çeşitli kullanıcılardan almanızdır. Bu, yükü paylaşır ve herhangi bir sunucudaki talepleri azaltır ve büyük indirmeleri daha hızlı yapar. Örnek olarak, torrent oyun indir işlemi yapılan dosyanın parçalarını diğer kullanıcılarla paylaşarak karşılık vermeniz beklenir. Genelde varsayılan, dosyayı indirirken dosyanın bölümlerini paylaşmanızdır.

 

Torrenting V Akışı

Torrenting yasadışı değil. Aslında, içeriği birkaç yıl çevrimiçi yaymak için harika bir yol oldu. Pek çok Linux işletim sistemi (veya Distros), ücretsiz uygulamalar, bağımsız filmler ve indirmek için tamamen meşru olan diğer içerikler gibi diğer büyük dosyalarda olduğu gibi torrent film indir aracılığıyla da kullanılabilir.

 

 

Sorun, kullanıcılar telif hakkıyla korunan materyalleri indirdiklerinde ortaya çıkar, bu belki de torrent işlemlerinde en yaygın kullanılan kullanımdır. En yeni Hollywood gişe rekorları kıranlarından en yeni albümlere kadar, çok sayıda kopyanın torrent sitelerinde ve bazı durumlarda resmi sürümden önce bile görünmesi nadiren zaman alır.

 

 

Torrent dizi indir: Akış nedir?

Akış, bir kullanıcının bilgisayarında (veya bir TV'de veya alıcı kutusunda) başka bir cihazda depolanan içeriğe erişmesini ve sürekli bir veri akışı aracılığıyla gerçek zamanlı olarak izlemesini içerir. Dolayısıyla adı. Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, iPlayer, Spotify ve hatta bu sitedeki videolar böyle çalışır.

 

Torrent V Akışı

Cihazınıza indirilecek dosya olmadığından, en azından yukarıda belirtilen profesyonel servislerde, torrent kullanmaktan çok daha güvenlidir. Dezavantajı, içeriğin tadını çıkarmak için sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız olması ve geniş bantınız yavaşsa, içeriğin bir sonraki kısmı yüklerken duraklattığı korkunç tamponlama senaryosunu göreceksiniz.

 

Bazı siteler daha sonra izleyebilmeniz veya dinleyebilmeniz için içerik indirmenize izin verecektir - Spotify, iPlayer, Netflix iyi örnekler - ancak tüm servislerde kullanıcıları yalnızca akışa kısıtlar.

 

 

Tüm akış siteleri yukarıda listelenenlerin saygınlığı kadar değildir. Hızlı bir Google araması, canlı Premiership Futbol oyunlarına, filmlere, TV dizilerine veya diğer çeşitli telif haklı materyallere ücretsiz erişim sağlayan çeşitli yerleri getirir. Bu siteleri ziyaret etmek, aradığınız içeriği sağlayabilir, ancak Flash güncellemelerini veya bağlantılara tıklamak için herhangi bir teklifi indirmeniz gerektiğini söyleyen mesajlara dikkat edin, çünkü bu kötü amaçlı yazılımlara ve sefalete açılan bir kapı olabilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık