Reklam

Gebelik Süreci Nasıl Olmalıdır?

Gebelik Süreci Nasıl Olmalıdır?

Gebelik Süreci Nasıl Olmalıdır?
Gebelik Süreci Nasıl Olmalıdır? reklam
Bu içerik 117 kez okundu.
Reklam

 

Gebelik fizyolojik bir olaydır. Her kadında bu süreç farklı yaşanır. Hormonal sistem değiştiği için bazı sistemler etkilenir ve bazı belirtiler ortaya çıkar. Gebelik süreci boyunca oluşan şikayetler bazı önlemler alınarak azaltılabilir. Aynı zamanda gebenin ruh hali iyileştirilmeli ve stresle baş etme yöntemleri anlatılmalıdır.

Gebelikte Beslenme

Gebelikte beslenme anne adayının zarar görmemesi için çok önemlidir. Gebelikte yeterli ve dengeli beslenme sağlanmalı ve her çeşit gıdadan alınmalıdır. Sitede gebelik süreci dönemleri ve oluşan bazı durumlarda alınması gereken önlemler anlatılmaktadır. Site doktor sitesi değildir ve sadece kullanılmış ve yarar görülmüş yöntemler anlatılmaktadır. Gebelikte oluşan şikayetler için şifalı bitkiler ve nasıl kullanılması gerektiği uzmanlar yardımıyla sizlerle paylaşılmıştır. Protein ve vitamin dengesi sağlanmalı ve mutlaka ölçülü olmalıdır. Özellikle omega ve b 12 vitamini için uygun beslenme uygulanmalıdır.

Gebelikte Hastalık Belirtileri

Gebelikte var olan kronik hastalıklar artabilir veya gebelik şekeri gibi hastalıklar ortaya çıkabilir. Tansiyon yüksekliği, idrarda protein kaçağı ve yaygın ödem hastalık belirtiler olup ciddiye alınması gereken durumlardır. Beslenme mutlaka düzenlemeli ve mutlaka doktor kontrolüne tabi tutulmalıdır. Sitede gebelik süreci boyunca ne yapmanız gerektiği anlatılmış olup tamamen bilgi paylaşım amacıyla yayınlanmıştır. Gebelik sürecinde bitkisel yöntemler mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Her bitki her durumda fayda sağlamaz. Bazı bitkiler yeni oluşmakta olan bebeğe zarar verebilir ve gelişimini engelleyebilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık