Reklam

STK'ların kurban fiyatları belli oldu

Sivil Toplum Kuruluşları Kurban Bayramı için kurbanlık fiyatlarını belirledi.

STK'ların kurban fiyatları belli oldu
STK'ların kurban fiyatları belli oldu
Bu içerik 179 kez okundu.
Reklam


STK'lar her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı'nda da muhtaç sahiplerine kurbanlıkları ulaştırmak adına şimdiden kurban fiyatlarını açıkladılar. 

DENİZ FENERİ kurban fiyatını belirledi

Kurbanlarınızı Deniz Feneri'ne bağışlayın milyonlarca ihtiyaç sahibini sevindirin. Yurtdışı bir hisse bedeli 720 TL.

KURBANLARINIZ YOKSULLARIN BAYRAMI OLSUN
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Deniz Feneri kurbanlarınızı ekonomik, sağlıklı ve çevre koşullarına uygun şekilde kesip yoksullara ulaştırıyor. Yapacağınız kurban bağışlarıyla, yıl boyu hiç et görmemiş binlerce yoksul ailenin sofralarını şenlendirebilir, bayramı mahzun geçirmelerini engelleyebilirsiniz.


 
2019 KURBAN BEDELİ NEDİR?
 

Deniz Feneri Derneği 2019 yılı yurtdışı kurban kesim bedeli 720 TL'dir. Balkanlarda kurban hisse bedeli 920 TL, Filistin'de ise 1.700 TL'dir. Yurt içi hisse bedeli 1.200 TL olarak belirlenmiştir. 
 
ORGANİZASYON NASIL GERÇEKLEŞİYOR?
 
Kurban bağışlarınız, Deniz Feneri tarafından İslami kurallara uygun olarak dernek yetkilileri denetiminde kesilip, bir bütün olarak değerlendirilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Kurbanınız kesildiğinde SMS ve bayram sonrasında kurban kesim görüntüsü sizlere ulaştırılıyor.
 
NERELERDE KURBAN KESİMİ YAPILACAK?
 
Derneğimiz bu yıl, 3 kıtada 30'a yakın ülke ve bölgede kurban kesim organizasyonu düzenliyor. Gönüllülerimiz ve çalışanlarımızla Türkiye dahil bir çok ülkede kurbanlarınızı keseceğiz.

İHH kurban fiyatını belirledi

İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 90 ülke ve bölgesine yola çıkacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 90 ülke ve bölgede gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa kurban projesini gerçekleştiren İHH, 27 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Çeyrek asrı aşan bir süredir Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 850 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 56 bin 931 hisseyi 2 milyondan fazla muhtaca ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.Neler yapılacak?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2019 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 90 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek.

İHH ekipleri yollara düşecek

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde İHH ekipleri, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kardeşlik duyguları güçlenecek

İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.Kriz bölgelerine öncelik verilecek

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verilecek. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutulacak.

6 kıtada kurban organizasyonu

Balkanlar: Bosna Hersek, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Karadağ ve Romanya.

Afrika: Çad (Çad, Orta Afrikalı mülteciler ve Nijeryalı mülteciler), Kamerun (Kamerun ve Orta Afrikalı mülteciler), Gana, Mali, Nijer, Senegal, Benin, Sierra Leone, Liberya, Togo, Burundi, Etiyopya (Etiyopya ve Ogaden), Güney Afrika, Güney Sudan, Kenya (Kenya ve Mombasa), Swaziland, Malavi, Mozambik, Ruanda, Somali, Sudan (Darfur, Hartum ve Kesele), Tanzanya, Uganda ve Zimbabve. 

Asya: Bangladeş (Bangladeş ve Arakanlı mülteciler), Hindistan, (Hindistan, Jammu Keşmir, Kerala ve Assam), Pakistan (Pakistan ve Keşmir), Nepal, Sri Lanka, Myanmar (Burma ve Arakan), Vietnam, Tayland (Patani), Endonezya (Açe ve Palu), Bangsamoro, Kamboçya ve Doğu Türkistan. 

Ortadoğu: Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Irak (Musul, Bağdat ve Kerkük), Lübnan (Filistinli mülteciler ve Suriyeli mülteciler), Ürdün (Suriyeli mülteciler), Suriye, Yemen, Mısır ve Tunus. 

Orta Asya ve Kafkasya: Afganistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moğolistan, Azerbaycan (Azerbeycan, Ahıska ve Çeçenistanlı mülteciler), Gürcistan (Çeçen Mülteciler ve Acara) ve Rusya. (Adıgey, Osetya, Karaçay-Çerkes, Kabarday-Balkar, Dağıstan, İnguşetya, Abhazya ve Çeçenistan). 

Amerika: Kolombiya ve Venezuela. 

Kurbanlıklar nasıl kesiliyor?

-Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

Bağışlar, İHH merkezlerine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 631 2121 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabilecek.

 Sadakataşı kurban hisse fiyatları

Sadakataşı Derneği, bu yıl ki kurban faaliyetlerini 4 kıta ve 30 ülkede gerçekleştirecek. Dernek 15 bin hisse kurban keserek 500 binden fazla kişiye yardım ulaştırmayı hedefliyor.

Sadakataşı Derneği bu yılki Kurban organizasyonunu "Kurbanın Sırrı Paylaşmakta Saklı" çağrısıyla Türkiye ile birlikte 4 kıtada 30 ülke ve yaklaşık 100 bölgede gerçekleştirerek 500 binden fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Kurulduğu 2011 yılından itibaren kurban organizasyonu gerçekleştiren Sadakataşı, 8 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarının vermiş olduğu profesyonellik ve bağışçılarına vermiş olduğu güvenle her yıl daha fazla ülke ve bölgeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Hisse bedeli 500 TL

Sadakataşı Derneği 4 bölgeye ayırdığı kurban organizasyonunda Afrika ve Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 500 TL, Türkiye, Yemen ve Uzak Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölge 800 TL, Balkanlar ve Ortadoğu’nun olduğu üçüncü bölge 1250 TL, Filistin ve Kıbrıs'ın olduğu dördüncü bölge için kurban hisse bedeli 2000 TL olarak açıklandı.

Vekalet yoluyla kurbanlarını Sadakataşı’na bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Nerelerde kurban kesilecek

Sadakataşı Derneği "Kurbanın Sırrı Paylaşmakta Saklı" çağrısıyla başladığı kurban organizasyonunu bu yıl Türkiye ile birlikte 30 ülkede gerçekleştirecek.

Kafkasya; Abhazya

Afrika; Mali, Burkina Faso, Çad, Etiyopya, Kenya, Nijer, Somali ve Tanzanya

Asya; Filipinler (Moro), Afganistan, Bangladeş, Kırgızistan, Moğolistan, Nepal, Sri Lanka, Myanmar, Vietnam, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Hindistan

Orta Doğu; Suriye, Irak, Filistin (Gazze ve Kudüs) Lübnan ve Yemen

Avrupa; Bulgaristan, Arnavutluk ve Makedonya

Latin Amerika; Venezuela

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
POPÜLER ÜYELER
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık