Reklam

Peşinatsız Ev Almak

Peşinatsız Ev Almak

Peşinatsız Ev Almak
Peşinatsız Ev Almak reklam
Bu içerik 67 kez okundu.
Reklam

Peşinatsız Ev Almak

 

Ev almak için belli bir birikimin olması gerekmektedir. Kirada oturmaktan ve sürekli taşınmaktan bıkmış, birikimi olmayan fakat ev almak isteyenlere bankalar kolaylık sağlamaktadır. Peşinatsız konut kredisi her banka tarafından verilmemektedir. Verilen kredilerin geri ödemelerinde yaşanan sorunlar bankaları önlem almaya zorlamıştır. Bu önlemlerden biri kredi notudur. Banka kredi notu düşük olanların belli bir süre kredi kullanma hakları ortadan kaldırılmıştır. Hiç peşinat ödemeden ev sahibi olmak için, üzerine kredi çekilecek evin hiç borcunun olmaması gerekmektedir. Banka tarafından ev üzerine ipotek yapılarak kredi imkanı açılmaktadır. Peşinatsız ev sahibi olmanın diğer bir yolu da inşaat şirketleridir. Kira öder gibi peşinatsız ev sahibi olmak isteyenlere  bu şirketler kolaylık sağlamaktadır. Özellikle inşaatın başladığı sıralarda yapılan anlaşmalar ile uygun fiyata ev sahibi olmak mümkündür.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Farklı bankalar tarafından farklı isimler altında peşinatsız ev kredisi verilmektedirPeşinatsız ev kredisi 2019 kredi veren bankalar; Akbank, Finansbank ve Garanti Bankası’dır. Normalde bankalar evin değerinin %70’i kadarını kredi olarak vermektedir. Geri kalan %30’luk miktarın peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. Ev için gerekli olan peşinat miktarını bankalardan ihtiyaç kredisi kullanarak tamamlayabilmek mümkündür. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere yardım edebilecek farklı kurumlar mevcuttur. Bu kurumlara sadece masraflar için belli bir miktar ödemenin ardından faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmak mümkündür.

Peşinatsız Ev Alma Yolları

Bankalar tarafından çekilen kredide eksper değerini yüksek göstermek demek çıkan kredi miktarının fazla olması demektir. Bu yolla peşinatsız ev alınabilmektedir. Aynı zamanda ikinci bir kredi kullanmak, ihtiyaç kredisi adı altında peşinat derdini ortadan kaldırmaktadır. Ya da kredi çekmeyi düşünen kişi üzerinde mal varlığı varsa ev veya araba gibi bunların ipotek gösterilmesi ile ev kredisi çekerken peşinat zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Bunun dışında taşınır veya taşınmaz diğer malların teminat olarak gösterilmesi ile ev kredisi miktarını yüksek çekmek ve peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Kredili ve kredisiz ev sahibi olmanın farklı yolları vardır. Önemli olan kişinin ödeme gücünü aşmamasıdır. 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık