Reklam

Gamze Yücesan Özdemir Kimdir?

İşçi sınıfının yanında olan bir yazarın kaleminden, ülkenin bugünlerini ve bugünlere gelmesine neden olan süreci analiz etmek isteyen kişiler için Gamze Yücesan Özdemir makaleleri ve dergileri yayınlanıyor.

Gamze Yücesan Özdemir Kimdir?
Gamze Yücesan Özdemir Kimdir? dogu
Bu içerik 179 kez okundu.
Reklam

Gamze Yücesan Özdemir Kimdir?

İşçi sınıfının yanında olan bir yazarın kaleminden, ülkenin bugünlerini ve bugünlere gelmesine neden olan süreci analiz etmek isteyen kişiler için Gamze Yücesan Özdemir makaleleri ve dergileri yayınlanıyor. Çok fazla teknik terim kullanıyor olmasına karşın, özellikle yeni neslin iktisat ve ekonomiyle ilgilenmesini sağlayacak şekilde, sürece protest tavırla baktığını söylemek mümkündür.

Hem çalışanlar tarafından seviliyor hem de içerisinde bulunduğu dergiler ve gazeteler tarafından en değer verilen yazarlardan biri olmayı başarıyor. Kitaplarını sipariş ederek satın alabilir, kendisine ait olan internet sitesinden makaleler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ankara Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Gamze Yücesan Öxdemir, sendikalar ve emek politikaları gibi alanlar üzerine çalışıyor. Ayrıca South East Europe Review bünyesinde çok sayıda makalesi yayınlanmış bir uzmandır.

Gamze Yücesan Özdemir

Sendikaların türlerini ve bunların genel özelliklerini inceleyen Gamze Yücesan Özdemir,  emek çalışmaları ile birlikte, benzer konuların her inceliğine değinmiştir. Muhafazakar sendikacılık, katılımcı ve mücadeleci sendikacılık, etkin ve verimli sendikacılık türlerinin her birinin eleştirilebilecek yönlerine vurgu yapmıştır. Tartışmalar açılmasını sağlayacak sorular soruyor olması, konferanslarda özellikle kitaplarında da yer verdiği iktisadi verileri kanıtlamasına olanak sağlıyor.

Gamze Yücesan Özdemir Kitapları

İnatçı Köstebek Çağrı Merkezlerinde Gençlik Sınıf ve Direniş, Rüzgara Karşı Emek Süreçleri ve Karşı Hegemonya Arayışları, 2000’li Yıllarda Türkiye’de İktisat ve Siyaset Rüzgarları, İktidarın Şiddeti AKP’li Yıllar Neoliberalizm ve İslamcı Politikalar, Emek ve Teknoloji isimli kitapları bulunuyor. Gamze Yücesan tarafından piyasaya sürülen kitapların her birinin online platformlardan satın alınabileceği bir dağıtım süreci bulunuyor.

Prof. Dr. Gamze Yücesan tarafından yayınlanan makalelere ulaşmak isteyenlere özel olarak web sitesi oluşturulmuştur. Sanal sendikalar, siber sendikalar, emek ve işçi sınıfının içerisinde bulunulan buhrandan nasıl kurtulabileceği hakkında detaylı çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık