Reklam

The Times yazdı: Uzun sürmez, Türkiye, ABD üslerine rağmen girecek...

İngiliz The Times gazetesi, Ankara'nın kendi güvenliği açısından Washington tarafından desteklense de terör örgütünü güney sınırlarından uzaklaştırmak istediğini yazdı. Yazıda bölgede Amerikan askeri üsleri bulunduğu için operasyonun iki NATO müttefikini karşı karşıya getireceği kaydedildi. Yoğun diplomasi sürecinin Ankara'nın planladığı harekatı şimdilik geciktirdiği fakat bunun uzun sürmeyeceği ifade edildi.

The Times yazdı: Uzun sürmez, Türkiye, ABD üslerine rağmen girecek...
The Times yazdı: Uzun sürmez, Türkiye, ABD üslerine rağmen girecek...
Bu içerik 40 kez okundu.
Reklam


İngiliz Times gazetesi, Ankara'nın terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan DSG'nin, Washington tarafından desteklense de güney sınırlarından uzaklaştırmak istediğini belirtti. 

 

HEM  ABD HEM DE AVRUPA İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNDE

Türkiye'nin ise DSG'yi terör örgütü olarak gördüğü ve sadece ÖSO’yu desteklediği belirtilen yazıda, terör örgütü DSG'nin uzun yıllardır Türkiye’nin güvenliği için tehdit oluşturduğu hem ABD hem de Avrupa Birliği (AB) tarafından terör örgütlerinin listesine alındığı ifade edildi. 

 

TÜRKİYE'NİN GİRMESİ UZUN SÜRMEYECEK

Makaleye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen Pazar günü DSG’yi Türkiye’nin güney sınırlarından uzaklaştırmak için Suriye’nin kuzeyinde operasyon yapılacağını, kurtarılan bölgeninse ÖSO’nun kontrolüne bırakılacağını duyurdu.

Bu durumda ciddi bir sorunun ortaya çıktığı, bölgede Amerikan askeri üsleri bulunduğu için operasyonun iki NATO müttefikini birbirine karşı getireceği kaydedilen yazıda, yoğun diplomasi sürecinin Ankara’nın planladığı saldırıyı şimdilik geciktirdiğini fakat bunun uzun sürmeyeceği ifade edildi.

Diplomatik kaynaklara atıfta bulunan İngiliz gazete, Erdoğan’ın DSG’nin Türkiye sınırlarındaki varlığını 'yok edilmesi gereken güvenlik tehdidi' olarak gördüğünü yazdı. 

Diyaloğu devem ettirmek isteyen Washington’un da Türkiye destekli DSG’nin kontrolündeki alanda birkaç kilometre derinliğinde küçük bir ‘güvenli bölgeye’ razı geliyor gibi göründüğüne değinilen yazıda, ancak Türkiye’nin birçok kez, birçok DSG militanının kaldığı ve Türk karşıtı duyguların güçlü olduğu kentleri de dâhil eden daha geniş bir bölge istediğini açıkladığı kaydedildi. 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık