Reklam

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır açıklaması

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır saldırısına ilişkin dikkat çeken açıklamlarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin, "Bir çılgınlık bunlarda söz konusu. Ama ne olursa olsun bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. Gözaltılar devam edecek" dedi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır açıklaması
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır açıklaması
Bu içerik 116 kez okundu.
Reklam


Bildiğiniz gibi olay dün gece vuku buldu. Ve bu olayda ilk etapta 4 daha sonra oradaki şehitlerimizin sayısı 7’ye yükseldi. Şu anda tabi bir o kadar da 10 kadar yaralımız var. Allah yaralılarımıza şifalar, şehitlerimize de rahmet eylesin. Hemen İçişleri Bakanımı oraya gönderdik. Aynı zamanda genel başkan yardımcımı oraya gönderdik. 


ŞEHİR AİLELERİ İLE BİREBİR GÖRÜŞTÜM

Gerek valimizden, gerek an be an bilgileri aldığım gibi; şehit aileleriyle bire bir görüşme fırsatım oldu. Fakat onların tevekkülü, zaten biz diyor yıllardır aşiret olarak çok şehit verdik. Bunlar diyor bizi yıldıramaz, yıldırmayacak.

BURADA BİR ÇILGINLIK SÖZ KONUSU

Bir çılgınlık bunlarda söz konusu. Ama ne olursa olsun bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. Ve sonunda biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu işten galip geleceğiz. Ve şu anda da bildiğiniz gibi gerek HDP İlçe Başkanı, gerekse Belediye Fen İşleri şimdilik ilk etapta bunlar alındı. Ve daha başkaları da alınıyor, alınacak diye düşünüyorum.

DİYARBAKIRLI ANNELERE MESAJ: YANINIZDAYIZ

Annelerin duruşu sıradan bir olay değil. Canı yanan anneler. Anneler evlat acısını çok iyi bilir. Ben analara şunu söylüyorum. Biz devlet olarak yanınızdayız ve süreci biz de takip ediyoruz. PKK ve siyasi uzantısı HDP, bu işi meclise taşıyarak kendilerini meşrulaştırmasına kusura bakmasınlar izin vermeyiz. Biz mücadele sürecini devam ettiriyoruz. 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık