Reklam

Rahim Kanserinde Erken Teşhis ve Tedavi

Kanser türleri içinde belirtileri geç ortaya çıkan ve erken teşhis edilmediğinde başarı oranı düşen rahim kanseri hastalığı her kadında görülebilen, yaşa ve diğer etkenlere bağlı olmayan bir hastalıktır.

Rahim Kanserinde Erken Teşhis ve Tedavi
Rahim Kanserinde Erken Teşhis ve Tedavi Bazkriz
Bu içerik 143 kez okundu.
Reklam

Kanser türleri içinde belirtileri geç ortaya çıkan ve erken teşhis edilmediğinde başarı oranı düşen rahim kanseri hastalığı her kadında görülebilen, yaşa ve diğer etkenlere bağlı olmayan bir hastalıktır. Bu nedenle erken teşhis ve tedavinin erken başlatılması çok önemlidir. Rahim kanserinin erken teşhis edilebilmesi için belirtilerin ortaya çıkması beklenilmeden kanser taramalarına gidilmesi, düzenli olarak kanser taramalarından geçilmesi gereklidir. Rahim kanseri ve rahim ağzı kanseri olarak iki farklı bölge de oluşan kötü huylu tümörlerin erken teşhis edilmesi ile tedavi süreci erken başlatıldığında tedavi, başarısı oldukça yüksek oranlara sahip olmaktadır.

Hamileliğin İlk Belirtileri

Anne adayları hamilelik sürecinin başladığı andan itibaren bazı belirtiler ile hamile olduklarını anlayabilirler. Hamilelik belirtileri, vücutta oluşan hormonal değişimler ile kendini göstermiş olsa da bazı belirtiler farklı sebeplerden olabilir. Bu nedenle hamilelik belirtileri olarak;

 Ani baş dönmeleri yaşandığında,

 Aşırı uyku hali oluşmasında, halsizlik oluşmasına,

 Göğüs ağrılarının şiddetli olmasında, adet gecikmesinin oluşmasında,

 Göğüs ucu hassasiyeti oluşmasında,

 Mide bulantısı görülmesi, kusma ve yediğini çıkarma durumları görüldüğünde,

 Sık sık idrara çıkma durumu olduğunda,

 Anne adaylarının burun hassasiyetinin artmasında ve koku hassasiyeti oluşması,

Olarak kendini gösterebilir. Bu durumda yapılması gereken hamilelik testleri yapılması veya sağlık ocaklarına gidilerek kan tahlili ile gebelik testleri yapılmasıdır. Anne adaylarında görülen hamilelik belirtileri fizyolojik duruma göre farklı sürelerde görülebilmektedir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık