Reklam

Süre azalıyor! TSK'nın nefesi teröristlerin ensesinde

ABD ile gerçekleştirilen anlaşma sonrasında TSK ve SMO güçlerinin Resulayn, Tel Abyad ve Ayn İsa bölgelerine yönelik harekatı büyük oranda durdu.Terör örgütü ise çekilme hazırlığına başladı. Türkiye çekilmeyi İHA’larla izleyecek.

Süre azalıyor! TSK'nın nefesi teröristlerin ensesinde
Süre azalıyor! TSK'nın nefesi teröristlerin ensesinde
Bu içerik 67 kez okundu.
Reklam


Fırat’ın batısı ve doğusunda stratejik noktalara konuşlanan TSK ve SMO, Ankara’dan gelen talimat doğrultusunda, ilerleyişini durdurdu. Birlikler, bölgede konumlanmasını ise sürdürdü. Önceki gün yoğun olarak meskun mahal çatışmalarının yaşandığı Resulayn’da dün harekât yavaşlatıldı. İlçe merkezinden belirli aralıklarla silah sesleri duyuldu. Aynı durum TSK denetimindeki Tel Abyad çevresinde de yaşandı.

 

Ayn el Arap (Kobani), Resulayn ve Tel Abyad bölgesinden sınırın içlerinde yer alan Ayn İsa kasabasına ulaşan uluslararası M4 karayolu çevresine konuşlanan TSK ve SMO kuvvetleri de verilen sürede çekilmeyi sahada gözlemek için çalışma başlattı.

ÇEKİLECEK NOKTALAR

 

Varılan anlaşma kapsamında sınır hattından güvenli bölgenin dışına çekilmesi beklenen PKK/YPG’liler, ilk etapta Resulayn, Tel Abyad ve Ayn İsa bölgeleri ile Til Temir kasabasını terk edecek. ABD’nin bölgedeki askeri yetkilileri ile görüşmeler yapan terör örgütünün, güneydeki Rakka, Haseke ile doğuda yer alan Derik ve Deyrizor gibi bölgelere çekilmesi bekleniyor.

İHA'LAR TEPEDE

Çekilme sırasında ABD gözlemci olarak sahada yer alacak ve Ankara’yı bilgilendirecek. Aynı anda Türkiye de çekilmeyi İHA ile izleyecek.

 

ERDOĞAN'DAN 120 SAAT UYARISI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen 120 saatlik mühlet için "Amerika salı akşamına kadar bu sözü tutabilirse bu sorun çözülmüş olabilecektir. Şayet bu söz tutulmazsa Barış Harekatı kaldığı yerden çok daha kararlı biçimde devam edecektir." açıklamasında bulunmuştu.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık