Sağlık sektöründe hızla büyüyen isim; Nermin Duman!

Başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere, tedavi olma amacıyla ülkemize gelen hasta sayısında son on yılda ciddi sayıda artış vardır.

Sağlık sektöründe hızla büyüyen isim; Nermin Duman!
Sağlık sektöründe hızla büyüyen isim; Nermin Duman! reklam
Bu içerik 1488 kez okundu.
Reklam

Başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere, tedavi olma amacıyla ülkemize gelen hasta sayısında son on yılda ciddi sayıda artış vardır. Tıp alanında ileri teknolojiye sahip olmamız, nitelikli ve iyi yetişmiş doktor ve yardımcı personelimizin olması ve Avrupa ülkelerine nazaran daha ekonomik ücretlerle hizmet vermemiz tedavi olacak kişileri ülkemize yöneltiyor. Sağlık turizmi denilince akla ilk gelen, saç ekimi için gelen hastalar oluyor. Ancak Türkiye gittikçe risk düzeyi yüksek tedaviler için tercih edilen bir ülke olmaya başladı. Özellikle büyük şehirlerimizde yer alan konforu yüksek olan eğitim hastaneleri bu talebi karşılamaktadır. Kanser cerrahisinde, obezite cerrahisinde, kök hücre-organ ve ilik nakillerinde, robotik cerrahi gibi ileri cerrahinin kullanıldığı nakillerde veya yüksek teknolojinin ihtiyaç duyulduğu ileri tanı hizmetlerinde desteğe ihtiyaç duyan çevre ülke vatandaşları ülkemize gelmektedir. Başta Almanya, Belçika olmak üzere Avrupa ülkeleri, Balkan coğrafyasında yer alan ülkeler, Türki Cumhuriyeti ülkeleri, Ortodoğu ülkeleri başı çekmektedir. Bugün ülkemiz bu hastalar nedeniyle hissedilir, gözle görülür, ortada bıraktığı cari avantajı nedeniyle yurtdışından her geçen gün artan sayıda hasta almaya başlamıştır. Bugün gelinen noktada ülkemiz sağlık hizmetleri konusunda çok önemli bir partner durumundadır.

Hastanın İhtiyaç Duyacağı Tüm Hizmetler Tek Bir Yerden Koordine Edilir

Nermin Duman bu büyük sektör içindeki boşluğu görmüş ve hastanın tedavi sırasında ihtiyaç duyacağı tüm hizmet alanlarını birbirine bağlamak için büyük uğraşı vermiştir. Hastanın bulunduğu ülkeden ülkemize tedavi amacıyla tek başına gelmesi ve tüm işlemlerini tek başına halletmeye çalışması başlı başına problemler zincirinin içinde kendisini bulması demektir. Her şeyden önemlisi dil sorunu ortaya çıkacaktır. Havaalanından transfer edilmesi, tedavi göreceği hastaneye yakın konumda otel bulması, tedavi göreceği hastanenin ve doktorunun seçimi, nekahet döneminde bakım hizmetleri ve ilacın temin edilmesi vb. hizmetlerin hasta ve yakınları tarafından kolayca ve tam zamanında temin edilmesi zordur. Bir dizi telefon görüşmeleri, yazışmalar olacak, verilen sözlerde durulmadığı zaman da hasta ve yakınları zor durumda kalacaktır. Ayarlanılan hizmeti verecek kişide problem olması durumunda, sistemde yerine aynı kalitede hizmeti sunan bir diğerinin ikame olması gerekir. Bu hizmetlerin aksamadan sistematik bir şekilde işlemesi için hizmet sunumları yapanlar arasında iyi bir koordinasyona ihtiyaç vardır. İşte bu noktada sihirli değnek misali Nermin Duman turizm danışmanlığı devreye girerek hastanın ihtiyacı olabilecek tüm detayları düşünmekte ve profesyonel kişilerden uygun fiyatlarda hastanın hizmet almasını sağlamaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
Burak Kalfa  Kimdir?
Burak Kalfa Kimdir?