Reklam

MSB'den son dakika uyarısı: Karşılık verilecektir!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, "Rejim'in İdlib’deki saldırıları, masum sivilleri katletmekte ve bir insanlık trajedisine neden olmaktadır. Bölgedeki Gözlem ve Kontrol Noktalarımızın güvenliğini tehlikeye atacak girişimlere meşru müdafaa çerçevesinde karşılık verilecektir" denildi.

MSB'den son dakika uyarısı: Karşılık verilecektir!
MSB'den son dakika uyarısı: Karşılık verilecektir!
Bu içerik 117 kez okundu.
Reklam


Esed rejimine bağlı Suriye ordusu, İdlib'in en büyük ilçesi olan Marat El Numan ilçesine girdi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, TSK'Ya ait gözlem noktalarına yapılacak herhangi bir saldırıya karşılık verileceği belirtildi.

 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

12 Ocak 2020 tarihli ateşkes ilanına rağmen Rejim, İdlib’de havadan ve karadan saldırılarla, masum sivilleri katletmeye, yüzbinlerce insanın kış şartlarında evlerini zorla terk ve göç etmesine ve büyük bir insanlık trajedisine neden olmaya devam etmektedir.

 

Astana ve Soçi Mutabakatları kapsamında görev yapan Gözlem ve Kontrol Noktalarımızın güvenliğini tehlikeye atacak her türlü girişime meşru müdafaa çerçevesinde en sert şekilde tereddütsüz karşılık verilecek ve mukabele edilecektir.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık