Reklam

Skandal planın ardından dünyadan peş peşe açıklamalar! Filistin kararını duyurdu

Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında, tek taraflı skandal Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı. Tek taraflı barış planının 80 sayfa olduğunu belirten Trump, planın hem İsrail hem de Filistin tarafı için çok değerli maddeler içerdiğini savundu. Skandal planının ardından dünyadan peş peşe açıklamalar geldi.

Skandal planın ardından dünyadan peş peşe açıklamalar! Filistin kararını duyurdu
Skandal planın ardından dünyadan peş peşe açıklamalar! Filistin kararını duyurdu
Bu içerik 123 kez okundu.
Reklam


Son dakika haberi: ABD ve İsrail'in tek taraflı kirli anlaşmasına dünyadan tepkiler gelmeye başladı. ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında, tek taraflı Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı. 

Tek taraflı barış planının 80 sayfa olduğunu belirten Trump, planın hem İsrail hem de Filistin tarafı için çok değerli maddeler içerdiğini savundu.

Trump, konuşmasının başında, tek taraflı Ortadoğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu.

Gazze'de toplanan yüzlerce Filistinli, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde Orta Doğu barış planını protesto etti. Göstericiler, sözde Orta Doğu barış planını kınayan sloganlar attı.

 

Donald Trump, planının, Filistin'e başkenti Kudüs'ün doğusunda bir bölgede yer alan bağımsız bir devlet öngördüğünü ifade etti ve anlaşmanın uygulanması halinde Filistinlilerin bugünkünden 2 kat daha fazla toprağa sahip olacağını savundu.FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI ABBAS: KUDÜS SATILIK DEĞİLDİR

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde barış planını reddettiklerini açıkladı. Abbas ayrıca,
"Kudüs satılık değildir" ifadelerini kullandı.

HAMAS: KUDÜS DAİMA FİLİSTİN'İN OLACAK! PLAN ANLAMSIZ!

Filistinli direniş örgütü Hamas, ABD Başkanı Donald Trump'ın tek taraflı Ortadoğu Planı'na güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını açıkladı. Hamas, "Kudüs daima Filistin'e ait olacak, plan anlamsız" açıklamasında bulundu.

İRAN: YENİ BİR İNTİFADA BEKLİYORUZ

 İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin danışmanı Hüsameddin Aşina, ABD'nin İsrail-Filistin meselesine ilişkin açıkladığı sözde barış planının "dayatma ve yaptırım planı" olduğunu, buna karşı Filistin'de yeni bir intifada beklediklerini söyledi.

Washington yönetiminin hazırladığı sözde barış planına Tahran'dan ilk tepki Ruhani'nin danışmanı Aşina'dan geldi.

İran Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığını da yürüten Aşina, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Trump'ın önerisini, "ABD ve siyonist rejim arasında bir anlaşma" olarak niteleyerek, "Bu bir barış ve refah planı değil, dayatma ve yaptırım planıdır." değerlendirmesinde bulundu.

ABD'nin bu adımla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin kararlarını tek taraflı şekilde ihlal ettiğini vurgulayan Aşina, "(Filistin'de) yeni bir intifada bekliyoruz." ifadesini kullandı.

ÜRDÜN: TEHLİKELİ SONUÇLARA YOL AÇACAK

Ürdün'den skandal pkanın ardından açıklama geldi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi, ''İsrail'in tek taraflı olarak sahadaki gerçekliği değiştirmeyi dayatan çabaları tehlikeli sonuçlara yol açacak." ifadelrini kullandı.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık