Reklam

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in Kanal 7 ekranlarında sunduğu Başkent Kulisi programında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar
Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar
Bu içerik 60 kez okundu.
Reklam


AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in Kanal 7 ekranlarında sunduğu Başkent Kulisi programında önemli açıklamalarda bulunuyor. 

 

MUSTAFA AKINCI'NIN AÇIKLAMALARI

Numan Kurtulmuş: Son derece talihsiz açıklamalar. Bırakın Cumhurbaşkanını oradaki herhangi bir Türk'ün söyleyeceği sözler değil. Kıbrıs Türkiye'nin bölünmez bir parçasıdır. Tecrübesiz birinin söylemesini şerefsizlik dersin. Ama böyle tecrübeli birinin bunları söylemesi açıklanacak bir durum değil. 1974'te şehit düşen vatandaşlarımızı bilmeden söylemek cehalet değil ihanettir. Karşı tarafın tezini güçlendirmektir bu sözler. Buradan Avrupalı siyasetçilerin hoşuna giden bu sözler dengesiz ve ihanettir. Makamının gerektirdiğine dair derhal özür dilemelidir. Türkiye olmazsa bugün Kıbrıs olmazdı. Tarihe kara bir leke olarak geçecektir. 

 

Türkiye olmasa Kıbrıs halkı da olmayacaktır. Erenköy katliamını unutmasınlar. Yakın geçmişini unutanlar geleceklerini kuramazlar. 

İLKER BAŞBUĞ'UN AÇIKLAMALARI

Türkiye'de asker - sivil alanı Türkiye'nin en problemli yeridir. 5 tane darbeyle karşılaşan bir siyasi alandan bahsediyoruz. Bu kadar darbe yaşamış bir ülkenin asker-sivil ilişkisini normalleştirmesi lazımdı. Asker bürokrasisini savunanlar ne diyordu: Sivil bilmez. O devirler bitti. AK Parti iktidarında vesayet dönemi bitti. Asker suçları neden askeri mahkemeye gider? O zaman 2009'da bu kaldırıldı. 15 Temmuz'dan sonra YAŞ'ın yapısı değişti. MGK'nın yapısı değişti. TSK, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı. Bunlar önemli demokratik olgunlaşmadır. Askerle bir didişme, askeri öteleme durumu asla yoktur. Bu TSK'nın güçlendirilmesidir. Gazeteler manşet atardı 'Yüksek rütbeli bir askerden alınan bilgiye göre" Kararı milletin seçtiği hükümet mi verecek. Asker mi? Şimdi TSK kendi işine odaklanmış durumda. 

Birilerinin zihninde hala böyle bir şey olabilir. Meclis o zaman bir karar almış. Burada artık bunun üstüne söylemek işi sulandırmak olur. 2012'deki MİT krizinden sonra FETÖ'yle büyük bit mücadele edildi. Devletin her yerine sızmış hezoterik bir örgütten bahsediyoruz. FETÖ'nün her şeyi kullandığını biliyoruz. FETÖ şunu istiyor diye doğru adımları atmaktan çekinmemeliyiz. AK Parti vesayetle mücadeleyi geldiği günden beri sürdürmüştür. Can pahasına mücadele verilmiştir. Burada Meclis'in iradesi ortada. Meclis'in iradesi varsa bunu söylemek FETÖ'yle mücadeleyi sulandırmaktır. 

FETÖ bir istihbarat örgütüydü. Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla bu mücadele devam ediyor. 

 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık