Reklam

Esad rejimi Türk askerlerini şehit etti, dünya son dakika duyurdu: Ellerini kıracağız

Suriye'de Esad güçlerinin 5 Türk askerini şehit etmesi, 5 Mehmetçiği yaralaması dünya basınında geniş yer buldu. Ajans, televizyon ve haber siteleri gelişmeyi son dakika olarak duyururken, Katar merkezli Al Jazeera, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un "Bayrağımıza uzanan elleri kırarız" sözlerini ön plana çıkardı.

Esad rejimi Türk askerlerini şehit etti, dünya son dakika duyurdu: Ellerini kıracağız
Esad rejimi Türk askerlerini şehit etti, dünya son dakika duyurdu: Ellerini kıracağız
Bu içerik 63 kez okundu.
Reklam


Suriye'nin İdlib kentine bağlı Serakib'te, 5 Türk askerinin Esad güçleri tarafından şehit edilmesi ve 5 askerin de yaralanması dünya basınında geniş yer buldu.

Dünyanın önde gelen iki haber ajansı Reuters ve AFP, Esad rejiminin saldırısını kullanıcılarına son dakika koduyla duyurdu. İngiliz Reuters "Suriye'nin kuzeybatısında 5 Türk askeri öldürüldü" başlığını kullanırken, Fransız AFP, "Suriye rejim güçleri tarafından 5 Türk askerinin öldürüldüğü rapor edildi" ifadesini kullandı.

İngiliz haber ajansı Reuters, gelişmeyi okuyucularına böyle duyurdu....

"HÜKÜMET TOP ATIŞIYLA TÜRK ASKERLERİNİ ÖLDÜRDÜ"

İngilizlerin önemli haber kanalı BBC de gelişmeyi son dakika ile duyurdu. BBC'nin Türk haber sitelerine dayandırarak okuyucularına servis ettiği haberinde "Suriye'de savaş: Hükümet, İdlib'de Türk askerini top atışıyla öldürdü" başlığını kullandı. HAARETZ: TÜRKİYE KARŞILIK VERDİ

Rejimin Türk güçlerine saldırısı İsrail basınında da geniş yer buldu. Haaretz gazetesi, "Türk yetkililer, Suriye Ordusunun saldırısında 5 askerin öldüğünü ve gerekli karşılığın verildiğini söyledi" manşetini kullandı.RUS BASINI GELİŞMEYİ ÖN PLANA ÇIKARDI

Rus devlet ajansı TASS gelişmeyi son dakika olarak verirken, Russia Today (RT), Sputnik ve RIA da acı haberi okuyucularıyla paylaştı.ARAP DÜNYASI SON DAKİKA İLE DUYURDU

Arap basının önde gelen haber kanalları Sky News Arabia, Al Arabia, Asharq Al-Awsat ve Katar merkezli Al Jazeera, 5 Mehmetçiğin şehit edildiği 5 askerin de yaralandığı saldırıyı anbean Arap dünyasına aktardı.

Al Arabiya şehit haberini manşetine taşıdı...

"BAYRAĞIMIZA UZANAN ELLERİNİ KIRARIZ"

Al Jazeera özellikle, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un sözlerini ön plana çıkardı. Altun Twitter'dan yaptığı açıklamada gerekli karşılığın verildiğini belirtirken, "Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye'yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır. Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

BAE merkezli The National sitesi, "Suriye'deki Türk karakoluna düzenlenen saldırıda beş Türk askeri öldürüldü" başlığıyla okuyucularının karşısına çıktı.

Amerikan basınından Voice of America da acı haberi ülke halkıyla ile paylaştı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA SALDIRMIŞLARDI

Esad rejimine bağlı güçler geçtiğimiz hafta da Türk askerine saldırmış, 7'si asker 1'i sivil personel 8 kişi şehit düşmüştü.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık