Reklam

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?
Şahin Zülfikarlı Kimdir? reklam
Bu içerik 93 kez okundu.
Reklam

 

Metal ve çelik sektörünün güçlü firmalarından birisi olan Zülfükarlı Holding’in başında bulunan Şahin Zülfükarlı, Azerbaycan’da 1994 senesinde doğmuştur. Okula doğduğu şehir olan Bakü’de başlayan gen iş adamı, takvimler 2010 senesini gösterdiğinde Türkiye’nin yolunu tutmuştur. Lise hayatında İstanbul’da başlamış ve üniversite sınavından sonra Marmara Üniversitesi Turizm Fakültesi’ni kazanmıştır. Buradaki eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesinde İşletme eğitimi almış ve genç yaşında iş hayatına atılmıştır.

Azerbaycan kökenli Zülfükarlı Holding’in İstanbul yatırımlarına yön veren Şahin Zülfükarlı, çelik sektöründeki aile deneyimini büyük avantaja çevirmiştir. Zülfükarlı Holding’in bir parçası olan Sönmezler Metal ile boru üretiminde rekorlar kırmıştır. Halen demir çelik dünyasının önemli oyuncuları arasında bulunan Sönmezler Metal, yeni üretim sahası yatırımlarına devam etmektedir.

Şahin Zülfükarlı, gayrimenkul alanında yaptığı girişimler ile aile şirketlerine önemli bir iş kolu kazandırmıştır. Şerifali İş Merkezi, Ataşehir Premium Konutları ve Gebze Sanayi Bölgesi fabrika inşaatı tamamlanan önemli projeler arasındadır. Ayrıca Şahin Zülfükarlı; Kozyatağı ve Bağdat Caddesi’nde devam eden projelerin lansmanına hazırlanmaktadır.

Üniversite hayatında turizm eğitimi alan Zülfükarlı, holdingin faaliyet alanına otelciliği de eklemiştir. 21 Odalı Selimiye Poseidon Butik Otel, şirketin kaliteyi ön plana koyduğunun kanıtı niteliğindedir. Otelin faaliyetleri ile birebir ilgilenen Şahin Zülfükarlı, yeni otel projelerini de bizzat takip etmektedir.

Şahin Zülfükarlı’nın ekonomi manşetlerine konu olan en sıra dışı girişimi ise restoran zincirleridir. İstanbul’un en elit cadde ve merkezlerinde konumlanan 555Ist Restoranları, kişiye özel odalar ve servisler ile dikkat çekmektedir. Zülfükarlı; restoranlarında Türk ve Azeri mutfağının yanında farklı kültürlerden yemek çeşitlerinin bulunduğunu ve 5 içerisinde 50 şubeyi hedeflediklerini belirtmektedir.

Türkiye’de evlenen ve halen İstanbul’da yaşamaya devam eden başarılı iş adamı, kültür elçiliği de yapmaktadır. Türk ve Azeri kültürlerini birleştiren birçok etkinlikte yer alan Zülfükarlı, Türkiye’yi kendi memleketi gibi gördüğünü söylemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık