Reklam

Son dakika: Komşuda koronavirüs kabusu! Üst düzey isim hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın birçok ülkesine yayılan koronavirüs İran'ı etkisi altına aldı. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Sağlık Bakanı Yardımcısı Koronavirüse yakalanırken Humeyni'nin eski temsilcisi ve eski Vatikan Büyükelçisi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İran'da şu ana kadar koronavirüsten 26 kişi yaşamını yitirdi.

Son dakika: Komşuda koronavirüs kabusu! Üst düzey isim hayatını kaybetti
Son dakika: Komşuda koronavirüs kabusu! Üst düzey isim hayatını kaybetti
Bu içerik 118 kez okundu.
Reklam


Son dakika haberi: Dünyanın birçok ülkesinde ölümlere neden olan Koronavirüs İran'ın üst düzey yöneticilerini de etkiledi. 

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar'ın yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı.

İran'da 2 gün önce İran Sağlık Bakan Yardımcısı Iraj Harirchi, bugün de İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur'un corona virüse yakalanmıştı.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar

HÜSREVŞAHİ HAYATINI KAYBETTİ

İran'ın önde gelen din adamlarından Humeyni'nin eski temsilcisi ve eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

2 YIL HUMEYNİ'NİN TEMSİLCİLİĞİNİ YAPTI

Tebriz'de 1939 yılında doğan Hüsrevşahi, 1979'daki devrim sonrasında İslami İrşad ve Kültür Bakanlığı'nda iki yıl boyunca Devrim lideri Ayetullah Ruhullah Humeyni'nin temsilciliğini yapmıştı. Hüsrevşahi, bir dönem İran'ın Kahire Temsilciliği'nin Başkanı ve İran'ın Vatikan Büyükelçisi görevinde de bulunmuştu.

RUHANİ'DEN İRAN HALKINA ÇAĞRI

Koronavirüsün İran'da ölümlere yol açmasının ardından İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "İran halkını seyahat etmekten kaçınmaya ve gereksiz seyahatlerden kaçınmaya çağırıyorum" açıklamasında bulundu.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık