Reklam

Avrupa ülkesi en üst düzey alarmda! Tüm fabrikalar şalteri indiriyor

Son Dakika Haberi; Kovid-19 nedeniyle 4 bin 825 kişinin yaşamını yitirdiği, mevcut vaka sayısının ise 42 bin 681 olduğu İtalya'da önlemler her geçen gün artırılıyor. Son olarak ülkede stratejik ve gerekli olmayan bütün üretim faaliyetlerini durdurma kararı alındı. Başbakan Conte'nin açıkladığı yeni tedbirlerin 3 Nisan tarihine kadar olduğu belirtildi.

Avrupa ülkesi en üst düzey alarmda! Tüm fabrikalar şalteri indiriyor
Avrupa ülkesi en üst düzey alarmda! Tüm fabrikalar şalteri indiriyor
Bu içerik 113 kez okundu.
Reklam


Kovid-19 nedeniyle 4 bin 825 kişinin yaşamını yitirdiği, mevcut vaka sayısının ise 42 bin 681 olduğu İtalya'da Başbakan Conte, Facebook hesabından yaptığı yayınla ulusa seslendi.

"ÜLKE, İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI’NDAN BU YANA EN ZOR KRİZLE KARŞI KARŞIYA"

Bu krizin başından bu yana şeffaf kaldıkları vurgusu yapan ve halktan bir şey gizlemediklerini ifade eden Başbakan Conte, "Ülke, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en zor krizle karşı karşıya." dedi.

"ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER CİDDİ AMA BAŞKA ALTERNATİFİMİZ YOK"

Her gün çok sayıda vatandaş kaybetmenin acısını yaşadıklarını dile getiren Başbakan Conte, "Aldığımız önlemler ciddi ama başka alternatifimiz yok. Önlemlerin etkilerini görmek için zaman gerekiyor. Kurallara uyulmalı. Evde kalmalıyız." diye konuştu.

SADECE AKILLI  VE ULUSAL ÇALIŞMA YÖNTEMLERİNE İZİN VAR

Başbakan Conte, ülkenin üreten motorunu yavaşlattıklarını ama tamamen durdurmadıklarını belirterek, "Bu kolay bir karar değil. Stratejik ve gerekli olmayan bütün üretim faaliyetlerini durduruyoruz. Sadece akıllı çalışma yöntemiyle ve ulusal üretimle ilgili olan üretim faaliyetlerinin yapılmasına izin vereceğiz." ifadesini kullandı.

BAZI SEKTÖRLER AÇIK KALACAK

"Süpermarketlerde yarışa ya da kuyruğa gerek yok." diyen Conte, süpermarketlerin, gıda ürünleri satan dükkanların, eczanelerin, postane ve bankaların açık kalmaya devam edeceğini bildirdi. 

ORDU SOKAKLARDA

Conte, tüm doktor ve sağlık çalışanlarının yanı sıra sivil savunma, ordu görevlilerinin ülke genelinde topyekun her gün olağanüstü mücadele verdiğini anlattı. 

YENİ TEDBİRLER 3 NİSAN'A KADAR

Başbakan Conte'nin açıkladığı yeni tedbirlerin 3 Nisan tarihine kadar olduğu belirtildi.

 BAŞBAKANLIK KORUMA GÖREVLİLERİNDEN BİRİNDE VİRÜS ÇIKTI​

Diğer yandan, Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, başbakanlık koruma görevlilerinden birinde Kovid-19’a rastlandığı ancak Başbakan Conte’nin geçen gün yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığı ifade edildi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık