Reklam

Tevfik Göksu'dan İmamoğlu yönetimine tepki: Acziyet içindeler

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu Haber7'ye özel açıklamalarda bulundu. İBB'nin otobüs seferlerini azaltmasına tepki gösteren Göksu, "Öncelik halkın sağlığı olmalı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde şu anda müthiş bir yönetim krizi var. Yönetim altyapı yönetme acziyeti içinde" dedi. Göksu ayrıca, İBB yönetiminin tek önceliğinin PR yapmak olduğunu da vurgulayarak, "Bu şehir PR ile yönetilmez" dedi.

Tevfik Göksu'dan İmamoğlu yönetimine tepki: Acziyet içindeler
Tevfik Göksu'dan İmamoğlu yönetimine tepki: Acziyet içindeler
Bu içerik 157 kez okundu.
Reklam


Esenler Belediye Başkanı ve AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Haber7 canlı yayınında muhabirimiz Gamze Türk'ün sorularını yanıtladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin otobüs ve metro seferlerini azaltmasına tepki gösteren Göksu, "Bu şehir PR çalışması ile yönetilmez. Ne yapacaklarını bilemiyorlar" diye konuştu.

"ACZİYET İÇİNDELER"

Göksu'nun muhabirimiz Gamze Türk'e yaptığı açıklamalar şöyle:

İBB, geçen hafta seferleri azalttı. Vatandaş da kalabalık araçlarda yolculuk yapmaktan şikayetçiydi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde şu anda müthiş bir yönetim krizi var. AK Parti döneminden bitirilmemiş altyapı çalışması kalmadı. Bugün büyükşehir belediyesinde eksik bir şey bulamazsınız. Bundan sonraki süreç yönetim sürecidir. İstanbul’da metro altyapısını, toplu ulaşım altyapısı bizim dönemimizde en mükemmel şekilde kuruldu, bugün altyapı yönetme acziyeti içinde.

"İSTANBUL HALKINA ÇOK BÜYÜK KÖTÜLÜK YAPIYORLAR"

Bilim adamları toplu taşımada yüzde 50 boş olsun derken siz kalkacaksınız İETT garajlarındaki araç çıkış sayısını yüzde 30 düşüreceksiniz. Metro vagonlarındakini 8’den 4’e düşüreceksiniz ve ondan sonra diyeceksiniz ki kötülük organize ediliyor. Kötülük nedir biliyor musunuz? Kötülük bu kenti yönetememektir, araç sayısını düşürmektir. Bile bile böyle bir şeye çanak tutuyorsunuz. Burası 16 milyonluk kentse, 16 milyonluk kentin ihtiyacına göre oturur plan yaparsınız. Şu anda bu kenti yönettiğini zannedenlerin yönetme derdi yok. Eğer olsaydı toplu taşıma planlama acziyeti göstermezlerdi. İstanbul halkına çok büyük kötülük yapıyorlar.

Şu anda hesap yapma dönemi değil, önemli olan halkın sağlığıdır. Gerekirse sefer, vagon sayısını artırmanız gerekir. Eğer bu insanlar işine gelip gidecekse, toplu taşıma hizmeti verecekseniz planlama yapıp sosyal izolasyonu çözerek planlama yapacaksınız. Kalkıp da şu durakta organizasyon yapılmanın bir anlamı yoktur. Hiçbir mazeret başarının yerine geçmez.

"İBB'NİN TEK ÖNCELİĞİ PR YAPMAK"

Şehir Hastanesine yol yapılma konusu da gündemde. İmamoğlu projenin 2017’de AK Parti tarafından iptal edildiğini iddia etti. Meseleyi bir de sizden dinleyebilir miyiz?

İptal edilen herhangi bir proje yoktur. İptal edilen değil sadece değişikliğe uğrayan bir durum var.

Bizzat Büyükşehir Belediyesi, Başakşehir’i ziyarete gittiğinde Başakşehir Belediye Başkanımız burayı ne yapacaksınız dediğinde, ‘Bizim imkanımız yok, yapamayız’ demiştir. Zaten yazıda da yapamayacağını iptal ettiğini ifade ediyor. Ama onun iptal etmesi önemli değil. Karayolları Genel Müdürlüğümüz yola başladı ve bitirecek. Başakşehir Şehir Hastanesi de Allah’ın izniyle çok kısa zamanda açılıp bu yolla beraber hizmete sunulacaktır.

"BU KENTİ YÖNETME DERTLERİ YOK"

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin önceliği halka hizmet değil. İBB’nin bir tane önceliği var; yapabilecekse PR yapmak. PR ile bu işi götürebileceğini zannediyor. Ama burası büyük bir kent, bu kent algıyla yönetilmez. Algı en büyük yalandır. Bu kent vizyonla yönetilir. Bu kent gayretle yönetilir. Gayretiniz, heyecanınız, vizyonunuz yoksa bocalayıp kalırsınız. Şu anda bocaladılar. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu kentin gerçekleriyle yüzleşmek istemiyorlar çünkü bu kenti yönetmek gibi bir dertleri yok. Sadece algıyla bu işi götürebileceklerini düşünüyorlar.  Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
POPÜLER ÜYELER
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık