Reklam

YÖK'ten çok önemli açıklama: TYT sınavında süre uzatıldı

Son dakika haberi: Yüksek Öğretim Kurulundan sınavlarla ilgili açıklama yayınlandı. TYT sınavıyla ilgilis son dakika gelişmesi olan bu açıklamada, "TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldı." ifadeleri kullanıldı.

YÖK'ten çok önemli açıklama: TYT sınavında süre uzatıldı
YÖK'ten çok önemli açıklama: TYT sınavında süre uzatıldı
Bu içerik 89 kez okundu.
Reklam


Son dakika haberi: Yüksek Öğretim Kurulundan üniversite sınavıyla ilgili açıklama yayınlandı. Buna göre, TYT sınavıyla ilgilis son dakika gelişmesi olan bu açıklamada, "TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldı." ifadeleri kullanıldı.

TYT SINAV SÜRESİ UZATILDI

TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldı.

TABAN PUAN DÜŞÜRÜLDÜ

Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanı da bu yıl ile sınırlı kalmak şartıyla 170'e çekildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BİLİM KURLUNUN GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPILACAK

Üniversite sınavı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda koruyucu önlemler alınarak en uygun şartlarda yapılacaktır.

Ayrıntılar geliyor...
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık