Reklam

ATO Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz’dan Anneler Günü’nü Çağrısı

ATO Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Anneler Gününün bir haftaya yayılması çağrısında bulundu.

ATO Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz’dan Anneler Günü’nü Çağrısı
ATO Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz’dan Anneler Günü’nü Çağrısı reklam
Bu içerik 1399 kez okundu.
ReklamATO Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Anneler Gününün bir haftaya yayılması çağrısında bulundu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 10 Mayıs'ta kutlanacak Anneler Günü'nün koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına denk geldiğini belirterek  çiçek siparişlerinin bir haftaya yayılmasını önerdi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Çiçekçiler Komitesi toplantısında alınan ve Ankara Kent Konseyi ile Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası tarafından da desteklenen kararlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Anneler Günü'nün bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına denk geldiğine dikkati çeken Halil İbrahim Yılmaz, salgın nedeniyle çiçek siparişlerinin bir haftalık süreye yayılarak erkenden verilmesinin önemini vurguladı.

“Hem annelerimizi mutlu edelim hem de çiçekçilerimizi sevindirelim”

Halil İbrahim Yılmaz, erken sipariş alan sektörün hazırlıklarını önceden yapabileceğini  söyleyerek, "10 Mayıs'ta annelerimizin eli dolu, sokaklarımız boş kalsın. Annelerimiz için çiçek siparişlerini erkenden verip hem evde kalan annelerimizi mutlu edelim hem de Kovid-19 salgını nedeniyle iş yapamayan çiçekçilerimizi sevindirelim."  ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim Yılmaz, 65 yaş ve üstü vatandaşlara 21 Mart'tan itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağını hatırlatarak; 40 gündür süren karantinada evlerinden çıkamayan annelerin yüzlerini bu anlamlı gün vesilesiyle güldürmek için Ankaralıları çiçek almaya davet etti.

Ürünler Satılmazsa Çöpe Gidecek”

Halil İbrahim Yılmaz, Kovid-19 salgını nedeniyle iptal edilen düğün, kutlama, davet ve toplantı gibi etkinliklerin çiçekçilik sektörünü olumsuz etkilediğine kaydederek, “Bu olumsuz etki özel günler vesilesiyle giderilebilecek” dedi.  Yılmaz, çiçek üretiminin çok arttığı bu aylarda ürünlerin satılmaması halinde çöpe gidebileceğine işaret etti.


 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık