Reklam

Son dakika sürprizi: Koronavirüsten bir iyi bir de kötü haber!

Dünya, Kovid-19'dan gelen iki son dakika sürprizine kilitlendi. Avrupa İlaç Kurumu, Kovid-19 aşısının "en iyimser senaryo" dahilinde bir yıl sonra hazır olacağını açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Baş Bilim İnsanı Soumya Swaminathan ise, Kovid-19'u kontrol altına almanın 4 ila 5 yıl sürebileceğini söyledi. Virüse tam etki edecek aşının 1 yıl içinde bulunması, uzmanlar tarafından iyi bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Son dakika sürprizi: Koronavirüsten bir iyi bir de kötü haber!
Son dakika sürprizi: Koronavirüsten bir iyi bir de kötü haber!
Bu içerik 232 kez okundu.
Reklam


Son Dakika Haberi: Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüse karşı hem aşı hem de ilaç bulma çabaları sürüyor.

Konu ile alakalı bir açıklama yapan Avrupa İlaç Kurumu, Kovid-19 aşısının "en iyimser senaryoda" bir yıl sonra hazır olacağını açıkladı.

DSÖ: SALGININ KONTROL ALTINA ALINMASI 4 İLA 5 YIL SÜREBİLİR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Baş Bilim İnsanı Soumya Swaminathan ise video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19'u kontrol almanın 4 ila 5 yıl arasında sürebileceğini söyledi.KOVID-19'A TAM ETKİ EDECEK AŞININ BİR YILDA BULUNMASI İYİ BİR GELİŞME OLARAK YORUMLANIYOR

Geçtiğimiz günlerde DSÖ, koronavirüs ailesinin ne kadar zor, aldatıcı ve değişkenlik içeren bir tür olduğunu açıklayarak aşının uzun zaman alabileceğini duyurmuştu. Kovid-19'a karşı etkili olacak bir aşının 1 yılda hazır hale getirilmesi, uzmanlar tarafından iyi bir gelişme olarak yorumlanıyor. Zira en basit bir virüste bile ufak bir mutasyon aşıda ciddi değişiklikler yapılmasına neden oluyor.

DSÖ: KOVID-19 KALICI HALE GELEBİLİR

DSÖ Acil Durumlar Birimi Başkanı Dr. Mike Ryan da Kovid-19'ın HIV virüsü gibi kalıcı hale gelebileceğine işaret ederek, "Bu virüs toplumlarımızda endemik olarak kalabilir. HIV gitmedi, virüsle anlaştık, tedavileri ve önleme yöntemlerini bulduk. İnsanlar bu hastalıktan daha önce olduğu kadar korkmuyorlar ve HIV'li insanlara uzun ve sağlıklı yaşamlar sunuyoruz" dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık