Reklam

Eda Kurt’un Başarı Öyküsü! 41 yatırımcı aldı

Genç kadın girişimci Eda Kurt, kurucu ortakları arasında olduğu temizlikyolda.com markası ile Türkiye’de ve dünyada büyük bir başarı öyküsüne imza attı.

Eda Kurt’un Başarı Öyküsü! 41 yatırımcı aldı
Eda Kurt’un Başarı Öyküsü! 41 yatırımcı aldı reklam
Bu içerik 621 kez okundu.
Reklam

 

 

Genç kadın girişimci Eda Kurt,  kurucu ortakları arasında olduğu temizlikyolda.com markası ile Türkiye’de ve dünyada büyük bir başarı öyküsüne imza attı.

 

Youtuber ve influencer olarak da tanınan genç kadın girişimci Eda Kurt, bugünlerde kurucu ortakları arasında bulunduğu temizlikyolda.com markasına aldığı milyon liralık yatırımlarla adından söz ettiriyor.

 

Eda Kurt’un markası temizlikyolda.com, yemeksepetinin kurucusu Nevzat Aydın’dan 12.5 milyon Tl yatırım aldı. Markasının Nevzat Aydın’ın yanı sıra,  41 yatırımcıya ulaştığını kaydeden genç kadın girişimci Eda Kurt,  yatırımcı sayısı ile Türkiye Startup ekosisteminde rekor kırdıklarını söyledi.

 

Genç kadın girişimci Eda Kurt, 41 yatırımcı arasında Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) ve Evtiko’nun kurucusu Sina Afra, kariyer.net'in eski CEO’su Yusuf Azoz, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve milli basketbolcu Sinan Güler gibi isimlerin bulunduğunu dile getiriyor.

 

Genç Kadın Girişimci Eda Kurt: Tüm Hikaye Bir Yarışma İle Başladı

 

Tüm hikayenin temizlik üzerine kurmuş olduğumuz Temizlikyolda markası için katıldıkları bir yarışma olan Türk Telekom Pilot ile başladığını belirten girişimci Eda Kurt, bin aday içerisinden yarışmada en değerli ilk üç girişim arasına seçildiklerini ve  Amerika San Francisco, Silikon Vadi’sine gittiklerini anlattı.

Silikon Vadisi’nde dünya devleri Facebook, Google, Twitter, Uber, Apple, Spotify, Endeavor, 500 Startup, Wired Dergisi, Udemy gibi birçok şirkete giderek sunumlar yaparak yatırım aradıklarını söyleyen genç kadın girişimci Eda Kurt, “Amerika’da Temizlikyolda benzeri çok başarılı girişimler olduğu için çok dikkat çektik ve ilk yatırım turumuzu biz San Francisco’dayken, Dr. Joachim Behrendt öncülüğünde 2 milyon TL değerleme ile başarıyla tamamladık” dedi.

Eda Kurt, ilk yatırımdan sonra ikinci ve üçüncü yatırımlar birbirini izlediğini kaydederek; toplamda beş farklı başarılı yatırım turu tamamlayarak milyonlarca dolar yatırım çektiklerini söyledi.

 

 

Genç Girişimci Eda Kurt’un Markası, Arap Yarımadasından Sonra Avrupa’da!

 

Türkiye’den sonra Suudi Arabistan başta olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdiklerini Büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık belirten girişimci Eda Kurt, şirket yönetim panelleri gibi konularda yazılımsal olarak destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yurtdışındaki başarılarının altını çizen Eda Kurt, Arap Yarımadası’ndaki başarı modellerini Avrupa’ya taşıyarak Almanya, Hollanda ve Avusturya’da hayata geçireceklerini anlattı.
 

Eda Kurt, Girişimiyle Birçok Ödülün Sahibi Oldu

2013 yılında Eda Kurt’un girişimi Temizlikyolda, Türk Telekom Pilot ödülünü kazandı. 2014 yılında Webrazzi Ödülleri’nde Yılın Girişimi seçildi.
2015 yılında Startup 100’e giren genç kadın girişimci Eda Kurt,  2016 yılında ise 2 defa hem juri hemde halk oylamasında Altın Örümcek ödüllerinin sahibi oldu.
2019 yılında ise Forbes 50 girişim arasına seçildi. 2020’de ise tekrardan Altın Örümcek ödüllerinde finalistler arasına girdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık