Reklam

İş Güvenliği Ayakkabısı

İş Güvenliği Ayakkabısı

İş Güvenliği Ayakkabısı
İş Güvenliği Ayakkabısı reklam
Bu içerik 196 kez okundu.
Reklam

İş Ayakkabısı

İş ayakkabıları ikiye ayrılıyor. İlki çelik burun olarak bilinen ve genellikle kullanılan ayakkabı türüdür. Çelik burunlu iş ayakkabıları iş yerlerinde oluşabilecek olası kazaları azaltmaktadır. İkincisi ise çelik burunsuz ama kalite açısından daha iyi ve iş ortamına dayanıklı ayakkabı türüdür. İş yerinde güvenlik ve önlem açısından iş ayakkabısı kullanımı tavsiye edilir. Materyallerin düşmesinden kaynaklanan ezilme, delinme, çivi batması, taş düşmesi ve

benzeri durumlarda korunmak için en iyi çözüm yolu iş ayakkabısı kullanımıdır. Ağır ve risk oranı yüksek olan iş yerlerinde iş ayakkabısı kullanımı zorunluluk ve iş güvenliği maddelerinde geçmektedir.

İş Güvenliği Ayakkabısı

İş güvenliği ayakkabısı işe olası kazaları en az hasarla atlatılması hedeflenir. İş güvenliği ayakkabıları meydana gelebilecek iş kazalarını önlemek amacı ile tasarlanmıştır. Çelik burunlu iş ayakkabısına oran ile bakıldığında çelik bombenin rahat olması için uygun incelik ve hafiflik ile dizayn edilerek tasarlanmıştır.

İş güvenliği ve ayakkabıları dikkate alındığında doğru iş ayakkabısını seçmek oldukça önemlidir. Bayan işçilerin de giyebilmesi için 38 numara ile başlayan her türlü iş ayakkabıları 52 numaraya kadar bulunur. Genel olarak 42 numara, 43 numara ve 44 numara iş ayakkabısı vardır. En çok tercih edilen tür ise çelik burunlu olan iş ayakkabısıdır.

İş güvenliğini dikkate alarak kurallara uyarak çalışması durumunda bireylerin yaranma olasılığı ortadan kalkar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık