Reklam

Mehmet Cengiz dev projeye başlıyor

Yönetim kurulu başkanlığını iş adamı Mehmet Cengiz’in yaptığı Cengiz Holding, Hırvatistan’da 400 milyon Euro’yla (Yaklaşık 3 Milyar TL) kazandığı demiryolu projesine 25 Mayıs günü başlıyor. Proje ülkenin en büyük projeleri arasında yer alıyor.

Mehmet Cengiz dev projeye başlıyor
Mehmet Cengiz dev projeye başlıyor reklam
Bu içerik 384 kez okundu.
Reklam

 

 

Mehmet Cengiz ile Hırvatistan hükümet yetkilileri arasından yapılan görüşmeler sonucunda koronavirüs salgını yüzünden bir süre ertelenen projeye başlama kararı alındı. Demiryolu projesi ülkenin stratejik olarak en önemli projesi olacak.

 

400 MİLYON EUROLUK DEV PROJE

Krizevci-Koprivnica-Macaristan Sınırına uzanan demiryolu projesi geçtiğimiz Temmuz ayında ihaleye çıkmış 10 firma teklif vermişti.  Projeye Türkiye’den Slovenya’dan, İspanya’dan, Çin’den, Avusturya’da önemli şirketler teklif vermiş ama ihaleyi kazanan Cengiz Holding olmuştu.  Dev proje Hırvatistan’da altyapı anlamında en pahalı proje konumunda.

 

Kasım 2023’ten bitirilmesi planlanan projede 42,6 kilometre uzunluğunda çift hatlı demir yolu işi kapsamında, altyapı, üst yapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon işleri yapılacak. Proje kapsamında 9 tren istasyonu inşa edilirken en uzunu 635 metre olan 16 köprü/viyadük de yapılacak. . Projede ayrıca 25 kilometrelik ses koruma duvarı inşa edilecek. Projedeki en zorlu bölüm ise Drava nehri üzerinde 338 metrelik çelik köprü olacak.  Stratejik anlamda ülkenin önemli olan çalışmanın yüzde 85’lik finansmanını Avrupa Birliği karşılayacak.

 

Haberin devamı  : http://www.marmaragazetesi.com/mehmet-cengiz-dev-projeye-basliyor-503787h.htm

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık