Reklam

ASAYİŞ HABERLERİ

Cinayet, bir kişinin başka bir kişiyi bilerek öldürmesi durumudur. Yani öldürme eyleminin kasıtlı olarak işlenmesi durumunda fiil cinayet olarak tanımlanır.

ASAYİŞ HABERLERİ
ASAYİŞ HABERLERİ reklam
Bu içerik 374 kez okundu.
Reklam

 

Cinayet, bir kişinin başka bir kişiyi bilerek öldürmesi durumudur. Yani öldürme eyleminin kasıtlı olarak işlenmesi durumunda fiil cinayet olarak tanımlanır. Bu konuda yapılan araştırmalarda, bir kişinin cinayet işlemesinin en büyük sebebinin beynindeki lobların bozulduğu ve doğru karar veremedikleri için bu yola başvurdukları gözlemlenmiştir. Cinayetin diğer bir durumu ise suikasttir. Suikast, bir veya birden fazla kişiyi amaçlı ve bir plan doğrultusunda öldürmek anlamına gelmektedir. Öldürülen veya öldürülmek istenen kişi genellikle siyaset ile ilgilenen ve tepki alan bir kişi ya da toplum içerisinde stratejik önemi olan bir kişidir. Türk Dil Kurumu'na göre bu durumun sözlük karşılığı ya "gizlice cana kıyma" ya da "kötülük etmeye kalkışma" olarak karşımıza çıkmaktadır. Talas'ta, Kayseri'de, Türkiye'nin farklı şehirlerinde ya da Dünya'nın farklı ülkelerinde ama hemen hemen her yerde neredeyse bir günde işlenen cinayet sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu cinayetlerin gerekçelerine ise alacak verecek davası, kavga esnasında sinirlerine hakim olamama, namus kavramı, birisini bir konu hakkında susmaya ikna edemeyince bu yola başvurma, şahsi ya da toplumsal meseleler gibi durumlar gösterilmektedir. Talas Express Haber olarak, Talas haberlerinde, Kayseri olay haberlerinde,

 

Türkiye ve Dünya ile ilgili son dakika haberlerinde her konu hakkında gösterdiğimiz titizliği cinayet haberlerinde bilhassa Kayseri'de cinayet haberlerinde de gösteriyoruz. Cinayet haberleri, her yayın organına göre değişik hazırlanan bir çalışma sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Bu da haberi haber olma özelliğinden uzaklaştırarak farklı bir boyuta götürür.

 

Biz bunun bilincinde olarak haber değeri taşıyan cinayet vakalarını en ince ayrıntısına kadar inceliyor; kim, kimi, neden, nerede, hangi saat sularında, ne ile, ne şekilde, ne gerekçe gösterilerek? cinayet meydana gelmiş ise hepsini tek tek araştırıyor, büyük bir titizlik ile habere geçiriyor ve yayınlıyoruz. Biz her konuda olduğu gibi bu vakalarda da objektifliğimizi koruyor ve olaylar hakkında yorum yapma ayrıcalığını sizlere bırakıyoruz. Bu titizliğimiz ve işimize olan bağlılığımız ile de sizlerin takdirini toplamayı her daim başarıyoruz. Kayseri Cinayet vakalarını dakikası dakikasına sizinle paylaştığımız için de olaylardan ilk siz haberdar olmuş oluyorsunuz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık