Reklam

Kod Yazmak İsteyenlere Bazı Tavsiyeler

Kod Yazmak İsteyenlere Bazı Tavsiyeler

Kod Yazmak İsteyenlere Bazı Tavsiyeler
Kod Yazmak İsteyenlere Bazı Tavsiyeler reklam
Bu içerik 268 kez okundu.
Reklam

 

Doğru programlama dillerinden başlamanın öneminden bahsetmeye hiç gerek yok, sizleri ilgi alanlarınızdan soğutmayacak zorlukta ancak kullanımının da yaygınlığı bakımından işe yarayacak olan C, C++ veya Java gibi diller ile başlamanızı sizlere tavsiye ederiz. Bu dilleri öğrenmek için çevrimiçi ve ücretsiz sitelerden yardımlar alabilirsiniz.

Kodlama alanında da profesyonel hizmetler sunan kodyapıştır sitesinden de çevrimiçi ve ücretsiz destekler alabilirsiniz. Kodlama yapanların en çok kullandığı platformlardan olan pastebin hizmetini de sizlere sunmaktadır.

Ufacık bir hataya takılmak yerine temel algoritmalara odaklanmanız gerekir. Başlangıçta kısa kodlar yazın. İyi programcıların yazdıkları kodları gözden geçirin. Problemlere olan yaklaşımlarını değerlendirin. Tüm programlama kurallarına tamamen hakim olduğunuzu düşündüğünüzde basit bir uygulamayı örnek alın ve onların  benzerlerini yapmaya çalışın.

Birden çok programlama dili bilip hepsinde orta düzeyde olmaktansa öncelikle tek bir dil seçerek o alanda uzmanlaşın. Zaten sonrasında yeni bir dil öğrenmek istediğinizde ilk baştaki kadar vaktinizi almayacaktır ve sizleri yormayacaktır. Bir işi yaptırmak için 5 kod da kullanabilirsiniz 10 kod da kullanabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki kod sayıları ne kadar az olursa programlar o kadar kullanışlı ve hızlı olmaktadır.

Örnek bir kodlama dilleri üzerinden anlatmanın kodlama yapacak insanlar için daha somut bir yol olacağı da mümkündür. Bu nedenle nesnelere yönelik programlama dilleri arasından en popüler olanlardan ve en basit öğrenilenlerden bir tanesi olan C++ dilini öğrenebilirsiniz.

Programlama ile ilgili dilleri öğrendikten sonra kodlamalarınız içinde kendinizi geliştirmeniz gerekecektir. Kodyapıştır sitesi ile çevrenizdekilerle kod paylaşımları yaparak kodlarınız üzerinde yapabileceğiniz diğer işlemleri de öğrenmeniz mümkün olabilir. Pek çok insan bu siteler sayesinde kodlama alanlarında kendilerini geliştirmişlerdir. Kodlama ile ilgili aldığınız bilgileri buralarda pekiştirebilirsiniz. Üstelik bu site üzerinden paylaştığınız kodlar arşivlerde yer almaktadır ve daha sonrada ulaşmanız mümkündür. Bir nevi sizlerin belgelerini saklamayı da başaran bir site olmaktadır. Bu işlemleri yanı sıra kodlama alanlarında birçok insanında kullandığı pastebin işlemlerini de sizlere kullanma fırsatı vermektedir. Tüm bu hizmetlerinden de hiçbir şekilde ücret talep etmemektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık