Reklam

Dijital Ajanslar Hangi Hizmetleri Sunarlar?

Dijital Ajanslar Hangi Hizmetleri Sunarlar?

Dijital Ajanslar Hangi Hizmetleri Sunarlar?
Dijital Ajanslar Hangi Hizmetleri Sunarlar? reklam
Bu içerik 113 kez okundu.
Reklam

 

Alışveriş merkezlerine binlerce lira kira ödeyen mağazaların ürünlerine artık internet üzerinden rahatlıkla erişilebilmektedir. Bunu sağlayan sisteme de e-ticaret denmektedir.

 

 E-ticaret sitelerini incelediğiniz zaman her birinde kıyasıya indirim rekabeti görürsünüz. Üstelik sadece indirim değil, internet sayfaları birbirine çok benzeyen ürünlerle doludur. Bugün çok ünlü ve pahalı bir markanın bir elbisesini hiç tanınmamış bir marka etiketiyle yüzde 70 daha uygun fiyata gördüğümüzde artık şaşırmıyoruz.

 

 Satışlarımı Artırmam Mümkün mü?

 

 Dükkanlarda, mağazalarda yapılan satışlar internetteki e-ticaret ürünleriyle rekabete girince mağaza sahipleri bu durumdan biraz zarar gördüler. Bu durumu hemen lehine çevirmek isteyen mağazalar ise dijital ajans arayarak internetteki yerlerini almaya başladılar.

 

 Dijital ajanlar internet üzerinden satışlarda son derece başarılı işler çıkarmaktadır. Web tasarımı, mobil uygulama geliştirme, grafik tasarımı, seo uygulamaları, reklam ve sosyal medya danışmanlığı, sosyal medya planlama gibi pek çok alanda rol oynamaktadırlar.

 

 İnternet sitelerini dijital ajanslara emanet eden işletme sahipleri bundan son derece memnun kalmaktadır. Bu sayede doğru ve yerinde reklamlarla, sitelerine daha çok trafik çekerek satışlarını artıran pek çok işletme vardır.

 

 E-ticaret Sitemi Nasıl Geliştirebilirim?

 

 E-ticaret sitesini geliştirmek isteyen firmalara dijital ajansların ilk sorduğu sorulardan biri hedef kitle sorusudur. Yani ürünlerinizi kimlerin satın almasını istiyorsunuz sorusu çok kritiktir. Çünkü bu sorunun cevabına uygun bir reklam ve seo çalışması yapılması gereklidir.

 

 E-ticaret sitesi geliştirirken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da rakip analizidir. Dijital ajanslar sizin için rakip analizi de yaparlar. Bu sayede en çok satış yapan rakip ürünlerinizin pazarlama stratejilerini öğrenebilir ve ona uygun daha güçlü bir strateji belirleyerek rakibinizi geri planda bırakabilirsiniz.

 

 İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

 

 Dijital ajanslar dilerseniz size özel web sitesi de tasarlayabilirler. İyi bir sitesi, web tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir web tasarım ajansı tarafından oldukça fazla site trafiği çekebilir.

 

 Online satış yapan bir web sitesinde olması gereken bazı özellikler şunlardır:

 

Landing page, yani giriş sayfasında müşteriyi etkileyebilen bir renk uyumu ve tasarım

 

Belirli bir tutarın üzerine verilen ücretsiz kargo imkanı

 

Sepetteki üründen ne kadar kaldığını belirterek alışverişi hızlandırma

 

Güvenilir bir ödeme sayfası, mümkünse 3D secure kodla ödeme yapma imkanı sunma

 

Müşterinin güvenini kazanana kadar kapıda ödeme seçeneği sunma

 

Hepsinden önce iyi bir strateji ile belirlenmiş, geçerli ve gerçek bir marka vaadi ile web sitenizi en iyiler arasına sokmanız mümkündür.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık