Reklam

Kolot Peynir Fiyatı

Kolot Peynir Fiyatı

Kolot Peynir Fiyatı
Kolot Peynir Fiyatı reklam
Bu içerik 276 kez okundu.
Reklam

 

Peynirin insan sağlığına faydası saymakla bitecek gibi değildir. Diş sağlığı, kemik sağlığı, beyin sağlığı için peynir tüketimi mutlaka gereklidir. Ülkemiz coğrafyası koşullarına göre peynir çeşitleri oldukça fazladır. Peynir çeşitlerinden son zamanların çok ünlü peynirleri arasına girmiş olan kolot peynir her zaman tüketilebilecek peynirler arasındadır. Kültürümüzde en değerli yemek saati kahvaltıdır. Karadeniz yöresine ait peynirlerden birisi olan kolot peyniri lezzetiyle tüm ülkemizde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu peynirin eridikten sonra uzaması bu peynirin Karadeniz yemeklerinden olan mıhlama ve kuymakta kullanılmasını sağlamaktadır. Kolot peynir insan sağlığına büyük faydası olan bir besindir. Peki; kolot peynirinin faydaları nelerdir?

Kolot peyniri vücutta kötü kolesterol seviyesinin düşmesini sağlar. Düzenli olarak tüketildiğinde kolot peyniri kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Beyin sağlığını korumada oldukça fazla etkili olan kolot peyniri yaşı ilerlemiş kişilerde görülme riski olan Alzheimer ve demans gibi hastalıkların görülmesini engeller. Göz sağlığı için gerekli olan kolot peynirinin yaşlılık sürecinde gözde çıkan katarakt gibi hastalıkların engellenmesini sağladığı bilimsel olarak araştırılmış bir gerçektir. Bağırsak hareketlerini düzenleyen kolot peyniri zayıflamaya yardımcı bir üründür. Kolot peyniri tok tutma özelliği ile tüm diyet listelerinde bulundurulması gereken bir besin olarak her sabah kahvaltısında atmış gram kadar tüketilmesi metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır. Besleyici özelliği ile çocukların daha hızlı gelişmesini sağlar. Kolot peynir çeşitlerinin bazıları tuzsuz bazıları tuzlu olarak üretilmektedir. Tuzsuz olarak seçilen kolot peynir çeşitlerinin yüksek tansiyonu zamanla dengelediği gözlemlenebilir.

Kolot peynir fiyatları yapılma türlerine göre değişim göstermektedir. Kolot peynirin organik olarak üretimi oldukça zordur. Bu nedenden fabrikasyon olarak üretilenlerden organik olarak üretilenler bir miktar daha fazla fiyatla satılabilir. Kolot peyniri gün içinde mutlaka bir parça tüketilmelidir. Peynir sevmeyen yetişkin ve çocuklar için kolot peyniri muhlama, kuymak gibi yemeklerde tüketimi yapılabilir. Kolot peyniri kaşar gibi uzayabilen ve eriyebilen bir peynir olduğundan pizza ve pide gibi hamur işi gıdalarda da kullanılabilmektedir. Poğaça içine konularak kolot peynirinden peynirli poğaça da en lezzetli hali ile yapılabilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık