Reklam

Kayahan: Hem doğaya hem kadına değer veriyoruz

Kayahan: Hem doğaya hem kadına değer veriyoruz

Kayahan: Hem doğaya hem kadına değer veriyoruz
Kayahan: Hem doğaya hem kadına değer veriyoruz reklam
Bu içerik 102 kez okundu.
Reklam

 

 

Elyaf ve plastik atıklarından recycled kumaş üreten Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, “Çalışanlarımızın yüzde sekseni kadınlardan oluşuyor. Hem doğaya hem kadına değer veren bir firma olarak dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” dedi.

 

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarından elde ettikleri recycled kumaşlar ile daha az atık daha temiz bir dünya hedefliyor.

 

Kayahan, doğayı ve çevreyi koruma noktasında geri dönüşümlü çevreci kumaş üretmenin önemine değinerek, “Pamuğun yetiştirilme zorluğu göz önüne alınarak var olan kaynakları tekrar değerlendiriyoruz. Bir bakıma atıkların geri dönüşümü sayesinde doğal kaynakları korumuş, enerji tasarrufu sağlamış, atık miktarını azaltarak ekonomiye katkıda bulunmuş, geleceğe yatırım yapmış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“Türkiye’de recycled kumaş üretiminde ilk beşte”

 

Türkiye’de recycled kumaş üretiminde ilk 5’te yer aldıklarını kaydeden Kayahan,  Antalya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşümlü çevreci kumaşa yatırım yapan tek firma olarak bölge lideri olmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık