Reklam

Mobil Şifre Kırma Yöntemleri

Mobil Şifre Kırma Yöntemleri

Mobil Şifre Kırma Yöntemleri
Mobil Şifre Kırma Yöntemleri reklam
Bu içerik 255 kez okundu.
Reklam

 

Şifre kırma yöntemi, internet kullanıcıların her zaman merak konusu olmuştur. Arama moturlarının en çok aranan konular listesinde her zaman üst sıralarda yer alır. Günümüzde internetin ulaşım maliyeti, kesintisiz hizmet sağlayamaması gibi nedenlerden dolayı kullanıcılar mağdur olmaktadır. Bu da kullanıcıları farklı arayış içine sokmaktadır. Wifi Şifre kırma yöntemi de bunlardan brir tanesidir. Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tablet ve ipadler ile wi-fi ağına kolayca bağlanabilinir. Bağlantı esnasında istenen şifreler can sıkabilmektedir. Gelişen yazılım teknolojisi sayesinde wi-fi şifre kırma yöntemleri çeşitlilik gösterir. İnternet severler için önemli en kısa sürede sorunsuz şekilde halledebilmektir.

Wi-fi Şifre Kırma

Wi-fi birçok işletim sistemi üzerinde kolaylıkla aktifleşebilmektedir. Microsoft’un ürünü Windows işletim sistemi üzerine wi-fi bağlantısı sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzdeki en yaygın işletim sistemi olan Windows, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlara rahatlıkla kurulabilmektedir. Wi-fi bağlantısıda sağlanan bu cihazlar üzerinde şifre kırabilmek mümkün. Öncelikli size en yakın mesafede bulunan ve çekim gücü en iyi olan ağı seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Wpa2 psk/wpa tarzı diğer güçlü şifreleme sistemi kullanan ağların şifreleri ele geçirmek şifre kırma programı ile yapılabilir. Dumper, bilinen en yaygın yazılımdır. Ağın şifresi basit şifreleme sistemi ile kurulmuşsa cihazın ms-dos tabanı üzerinde yazılabilecek kod ile şifreyi öğrenilebilir.

Android Şifre Kırma

Android, çoğunlukla akıllı telefonlar üzerinde kullanılan işletim sistemidir. Tablet veya ipad cihazlarında da kullanılmaktadır. Telefon kullanımı yaygınlaşmasıyla mobil cihazla wi-fi bağlanma sıklığı sürekli artmaktadır. Üstelik mobil verinin maliyetli olması da buna neden olmaktadır. Telefon üzerinde şifre kırma işlemi, bilgisayar üzerinde yapılan işlemden daha kolaydır. Kullanılan programlar da daha küçük boyutlu ve işlevseldir. Android için en popüler android şifre kırma programı Wifi Warden yazılımıdır. Şifresi kırılacak ağın MAC adresi yazılıma eklenir. Yazılımın yönlendirmeleri sonucunda şifre kırma olayı gerçekleşir.

İphone Şifre Kırma

Iphone, ABD’de üretilen ve ünü Amerika sınırlarını aşan, ülkemizde kullanımı tercih edilen telefon modelidir. Iphone telefonlar, IOS işletim sistemi ile çalışır. Telefonlarla wi-fi mobil olarak kolayca bağlanılabilmektedir. Yöntem, android sistemdeki ile aynıdır. İphone Şifre kırma programlarının genelde Android, IOS, Windows gibi işletim sistemleri ile uyum sorunu yoktur.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık