Reklam

Oyun, Bilim Ve Mobil Telefon Arasındaki İlişki

Oyun, Bilim Ve Mobil Telefon Arasındaki İlişki

Oyun, Bilim Ve Mobil Telefon Arasındaki İlişki
Oyun, Bilim Ve Mobil Telefon Arasındaki İlişki reklam
Bu içerik 403 kez okundu.
Reklam

 

Geçmişten bugüne oyun dünyasının kat ettiklerini, oyun tutkunları çok iyi bilecektir. Sizler için bu yazımızda, bu ay çıkacak olan "FIFA 21" oyunundan; oyun, bilim ve teknoloji arasındaki sıkı bağdan bahsedeceğiz. Cep telefonlarımız henüz bu kadar gelişmemişken, bilgisayarlar için hazırlanan ve birçok hayranı olan, dünya çapında ses getirmiş olan oyunların mobil versiyonlarından da bahsedeceğiz.

 

 FIFA Tutkunlarının Beklediği Oyun: FIFA 21

 

 EA Games tarafından piyasaya sürülen FIFA, gelişmeye ve daha de gerçekçi olmaya devam ediyor. Bu yılın Ekim ayında çıkması beklenen oyunun, çıkış tarihi netleşti. 9 Ekim 2020 tarihinde çıkması planlanan FIFA 21, tutkunlarının ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilecekmiş izlenimi veriyor. Geçmişten bugüne rakip olarak görülen FIFA ve PES oyunları, hayranlarının farklı savunmalarıyla, birbirleriyle yarıştırılmaya devam ediyor. Bu yıl için de bu rekabet durumunun, sürmesi bekleniyor.

 

 Oyun, Bilim ve Teknoloji Arasındaki İlişki

 

 Bilimsel alandaki gelişmelerin; günlük hayatımızda, savunma sanayisinde, üretimde, uzay araştırmalarında vb. uygulanmasıyla, teknoloji adını verdiğimiz ve hayatımızı kolaylaştıran, uzakları yakın eden bir alan oluştu. Oyun dünyası da teknolojiden yararlanan sektörlerin başında gelmektedir. Her geçen gün gelişen teknoloji doğru orantılı olarak video oyunlarının da gelişmesine olanak vermektedir. Bilim ilerledikçe insanlık da ilerlemeye devam edecektir.

 

 Oyunların Mobil Telefon Sürümleri

 

 Yukarıda, bilgisayarlar için yaratılan oyunların -artık mobil telefonların da bilgisayar performansına yaklaşmasıyla, daha da bilgisayar formatına benzer oyunlar- mobil için de geliştirildiğini söylemiştik. Şimdi, bu oyunlara birkaç örnek verelim. İlk olarak, dünya çapında birçok hayranı olan ve bu hayranlardan yüksek notlar almayı başarmış Call of Duty'nin mobil sürümü, sonrasında ise birçok tutkunu bulunan PUBG'yi örnek olarak gösterebiliriz.

 

 Peki, Oyunlar Daha Ne Kadar Gelişebilir?

 

 Bu soruya cevap verebilmek çok zor, bu sorunun cevabı teknolojinin sınırının olup olmamasına bağlı. Kim bilir belki de gelecekte, insanlar olarak bir oyunun içine girebileceğiz ve oyunda ölsek bile ve bu ölümü hissedebilsek bile oyun yeniden başlatıldığında biz de tekrar hayatta olacağız ve bu dirilmeyi de hissedeceğiz. Bilim ve teknoloji hayatın tüm alanlarını olduğu gibi oyun dünyasını da geliştirmeye devam edecektir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık