Reklam

Soru Cevap Ne İşe Yarar?

​Soru cevap sistemi düşünüldüğü vakit oldukça yararlı bir sistemdir. Öyle ki sadece okul sınavlarında değil lise, üniversite hatta memurluk sınavlarına hazırlanan kişiler için mutlaka kullanması gereken bir sistemdir.

Soru Cevap Ne İşe Yarar?
Soru Cevap Ne İşe Yarar? v
Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

Soru cevap sistemi düşünüldüğü vakit oldukça yararlı bir sistemdir. Öyle ki sadece okul sınavlarında değil lise, üniversite hatta memurluk sınavlarına hazırlanan kişiler için mutlaka kullanması gereken bir sistemdir. Öğrenci ne kadar fazla soru çözerse doğal olarak çözemediği sorular birikecektir. İşte bu durumda tek bir tıkla bu siteye girip yapamadığı soruları paylaşabilir. Bu soruların cevapları da beklemedikleri kadar kısa bir süre içinde gelecektir. Çünkü bu sistem tahmin ettiklerinden de hızlı bir şekilde işlemektedir.

Özellikle pandemi gibi öğrencilerin okul ve dershaneye gitme konusunda sıkıntı yaşadıkları bu dönemde önemi daha da ön plana çıkmıştır. Bu site sayesinde öğrenciler konuları birikmeden hızlı bir şekilde sorularına cevap buluyorlar. Aynı zamanda yine sitede sorulmuş olan sorularda öğrenci arkadaşlarına yardımcı oluyorlar. Bunların yanı sıra kitap önerisi, sınavlar hakkında ipucu ve daha birçok konuda fikir sahibi oluyorlar. Dağılıma baktığımız zaman oldukça homojen bir dağılım görüyoruz. Yani ilkokul öğrencisinden memur adayına herkes bu siteleri aktif bir şekilde kullanıyor.

 

Matematik Soruları ve Sıklığı

Siteye bakıldığı vakit birçok dersten soru görmek mümkün. Bu dersler arasında sözel ve sayısal dersler de var. Fakat sizin de tahmin edeceğiniz gibi en çok karşılaşılan ders matematik ve bu da hiç şaşırılacak bir konu değil. Çünkü okulda da öğrenciler en çok matematik öğretmenlerine soru soruyorlar. Matematik diğer derslere göre kapsamlı bir ders bunun da önemli bir katkısı var. Birçok formül ve değişken matematik sorularının cevaplarında etkili bir rol oynuyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı matematik soruları da tıpkı okul hayatında olduğu gibi sitede de en çok öğrencilerin karşısına çıkan sorular oluyor. Zaten matematikte soru çözmek konunun tam oturması için oldukça önemli. Diğer derslerde de durum bu şekilde olsa da matematikte bunun ayrı bir önemi var. Bu sebeple öğrenciler ilkokul, lise fark etmeksizin matematikte aklına takılan her soruyu bu sitede sormalıdır. Bu sayede temelleri daha sağlam bir şekilde oturacaktır ve aynı zamanda farklı kişilerin soru çözme mantıklarını görme şansına sahip olacaklardır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık