Reklam

Ev Dekorasyonunda En Yeni Fikirler ve Öneriler

Ev Dekorasyonunda En Yeni Fikirler ve Öneriler

Ev Dekorasyonunda En Yeni Fikirler ve Öneriler
Ev Dekorasyonunda En Yeni Fikirler ve Öneriler reklam
Bu içerik 159 kez okundu.
Reklam

 

Yıllardır eviniz içerisinde değişim yapmaya çalışıyorsunuz ancak sürekli aynı şeyleri tekrarlamaktan sıkıldınız. Eviniz için farklı ve değişik tasarım önerileri mi arıyorsunuz? Ev dekorasyonunda en yeni fikir ve öneriler hakkında olan bu yazımız ile kendinize uygun dokunuşu bulabileceksiniz. Evinizi baştan yaratabilecek ve büyük bir değişim gerçekleştirebileceksiniz.

Son yıllarda moda olan renkler ve bunların arasındaki uyumlu kullanım yazımız içerisinde anlatılmıştır. Ayrıca eşyaların yeni kullanım alanları ve farklılık yaratabilecekleri ortamlar da mevcuttur. Bu sayede sıradan eşyalar ile kendinizin bile şaşıracağı dokunuşları gerçekleştirebilirsiniz.

Şık Bir Salon Elde Etmek

Salonunuzda gözünüze kötü gelen nişlerin üzerinde farklı uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Eğer evinizde spor bir hava barındırmak istiyorsanız doğal taşlar gibi malzemelerle duvarı kapatabilirsiniz. Ev dekorasyonunda en yeni fikirler ve öneriler olarak başka bir renge bu alanları boyayabilir, görünümünü hoş bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu duvarların üzerinden LED aydınlatmalar kullanarak kitaplık gibi alanlara yer açabilirsiniz. Tablo ya da başka bir objeye dikkat çekmek isterseniz de spot ışıklardan yardım alabilirsiniz.

Son yıllar içerisinde kişiler küçük salonlar için farklı alternatifleri değerlendirmeye başlamıştır. Bu değerlendirmeler içerisinde en çok rağbet göreni üç boyutlu tasarımlardır. Oda içerisinde yalnızca bir duvara üç boyutlu tasarım yaptırılır ise oda daha geniş bir havaya sahip olur. Üstelik tek bir duvara uygulandığı için oldukça az maliyetle gerçekleştirilebilir.

Renklerin Uyumu

Ev dekorasyonunda en yeni fikir ve önerilereski kuralları yıkmak için ideal bir seçimdir. Eski zamanlarda renklerin aynı tonlarda kullanımı oldukça yaygındı. Üstelik tek bir renk ön plana çıkıyor ve diğer renkler yanında kendisini gösteremiyordu. Ancak artık renkli bir anlayış söz konusu, kanepeler ve perdelerle istenilen renklilik kazanılabilir. Salon içerisinde bulunan perde, yastık, halı, televizyon ünitesi, kanepe ve orta sehpa gibi ürünler farklı renklerin kullanımıyla bir araya getirilebilir. Bu sayede farklılıkların müthiş uyumu yakalanarak kişiler kendilerine özgü salonlar elde edebilirler.

Eğer yoğun bir hayat yaşıyorsanız pembe, mavi, yeşil ve mor gibi renkleri salonunuzda bulundurabilirsiniz. Bu renkler ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirme özelliğine sahiptir. Yoğun hayatınızdan sıyrılıp salonunuzda dinlenebilir ve kendinize bir mola verebilirsiniz. Ağırlıklı olarak tablolarda renkli seçimler yapılır ve kişiler renklerini böyle ifade etmek isterler. Ancak ev dekorasyonunda en yeni fikir ve öneriler artık her yerde renk kullanımını barındırıyor. Berjerlerinizi, kırlentlerinizi ve çeşitli süs eşyalarınızı farklı renklerde tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Eşyalar

Salonunuzda bütün eşyalarınız şık bir şekilde yerleştirilmiş olabilir, ancak bir eksiliğin olduğunu düşünebilirsiniz. Kırlentler, halılar ve perdelerin mükemmel olmasına rağmen salonun tamamlanmaya ihtiyacı olabilir. Bu ihtiyaç ise salonda kullanılacak aksesuarlar ile kolaylıkla tamamlanabilir. Kanepenin yanında yer alacak şık bir lambader ile salonu bütünleştirebilirsiniz. Mobilyaların rengine uygun olarak seçeceğiniz bir tablo da eşyalarınız için tamamlayıcı rol oynayacaktır.

Aksesuar kullanımı sağlamak salonu birçok eşya ile doldurmak anlamına gelmemektedir. Bazı salonlar için beş ya da altı eşya kullanılırken, bazı salonlar için bir tane bağlayıcı aksesuar yeterli olacaktır. Salonunuzun büyüklüğü ve eşyalarınızın miktarı bu alanda belirleyici olacaktır. Ev dekorasyonunda en yeni fikir ve dekorasyon önerileri için artık kullanmadığınız eşyalarınızı kullanabilirsiniz. Örneğin bir bisiklet eskidi ve paslandı, artık kullanamıyorsunuz. Hemen atmak yerine bir sprey boya alın ve istediğiniz renge boyayın. Ardından bu bisikleti duvarın istediğiniz noktasına asarak bambaşka bir hava katın. Bu tarz kullanmadığınız eşyaları dekorasyon alanında değerlendirebilirsiniz.

 

Kaynak : https://azdekorasyon.com/ev-dekorasyon-fikirleri-ve-onerileri/

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık