Reklam

İsmet Büyükataman Biyografisi, Kimdir?

İsmet Büyükataman Biyografisi, Kimdir?
İsmet Büyükataman Biyografisi, Kimdir? reklam
Bu içerik 233 kez okundu.
Reklam

 

22 Aralık 1953 de Amasya Merzifon’da doğan, Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel sekreteri.

İsmet Büyükataman Bursa Eğitim Entstitüsü Matematik bölümünden mezundur. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsünde Yüksek lisansını tamamlamıştır. Bir süre öğretmen olarak çalışmıştır. Bursa’daki Ülkü Ocaklarının Başkanlığını yapmıştır. MİSK Genel Merkezi Eğitim Dairesinde de çalışmış bir isim. Mayaş Yayınevinin de aynı zamanda kurucusudur.

 

Bursa MİSK Bölge Temsilciliğinde de görevlerini yürütmüştür. Serbest olarak bir dönem de inşaat müteahhitliği yapmıştır. TBMM XXIII., XXIV., XXV. ve XXVI Dönem Bursa’nın  milletvekilidir.

 

Evli ve 2 çocuk babası olan İsmet Büyükataman. 2011 senesi itibarıyla MHP genel sekreteridir.

8 Kasım 2009 yılında yapılan MHP 9. Olağan Büyük Kurultayından sonra MHP Başkanlık Divanına seçilerek “Siyasi İşler, Parlamento ve Hükümet İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı” görevine getirilmiştir. 12 Haziran 2011 yılındaki 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde Bursa’dan milletvekili seçilmeyi başarmış ve 24. Dönem Parlamentosunda görev almıştır.19 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilen MYK toplantısında MHP Genel Sekreterliği görevine getirilmiştir. 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan 10. Olağan Büyük Kurultay’da MYK üyeliğine getirilen Sayın BÜYÜKATAMAN, 15 Kasım 2012’de yapılan MYK toplantısında MHP Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. 21 Mart 2015’de yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 30 Mart 2015 tarihinde yapılan MYK toplantısında yeniden MHP Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Bursa’dan MHP birinci sıra milletvekili adayı olarak seçimi kazanmıştır. Büyükataman, evli ve iki çocuk babasıdır. Ayrıca inşaat müteahhitliği ile uğraşmaktadır.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman

 "Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır.

 

MHP Genel Sekreteri olan isimİsmet Büyükataman, "Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük, Cumhur İttifakı'nı çatlatamayacaktır" sözlerini söyledi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Kastamonu'da partisinin il kongresine katıldığında bu sözleri söyledi. Burada yapmış olduğu konuşmasında Büyükataman, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değerlendiren Ataman Cumhur ittifakı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. MHP'nin bu sistemin içinde her zaman  olduğunu kaydeden Büyükataman, "MHP bu kapsamda milli güvenliğimizin sağlam esaslara bağlanması, iç huzur ve istikrar ortamının kökleşmesi, bilhassa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için bu dönemde de mücadelesine devam edecektir. Cumhur İttifakı, Cumhuriyet'in iradesidir. Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır. Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük, Cumhur İttifakını asla çatlatamayacaktır. Çünkü Cumhur İttifakı'nın kuruluş gayesi; Türk milletini refaha kavuşturmak, Türk devletini süper güç yapmak, Türk kültürünü muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımaktır. Geçmişten aldığımız ilhamla, Türk milletinin verdiği destekle, bu kutlu ülküyü gerçekleştirecek inanmışlık ve mücadele azmi ile birlik içerisinde hareket etmekteyiz" dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık