Reklam

Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika surat surata eğitim kararı! 81 ile yazı sevk edildi!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan çok sayıda kişiyi ilgilendiren son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, özel öğretim kurumlarınca verilen, ehliyet, çeşitli kurslar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceğini duyurdu. İşte detaylar...

Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika surat surata eğitim kararı! 81 ile yazı sevk edildi!
Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika surat surata eğitim kararı! 81 ile yazı sevk edildi!
Bu içerik 90 kez okundu.
Reklam

Türkiye'de milyonlarca şahsın merakla beklediği surat surata eğitimle alakalı son dakika büyümesi yaşandı.

SURAT SURATA EĞİTİME GEÇİLİYOR

Ulusal Eğitim Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığı, özel öğretim müesseselerinden muhtelif kurslar, özel eriştirme hizmetleri mesleksel eğitim ve geliştirme kursları, motorlu araç sürücüleri kursları, iş cihazları sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleksel eğitim merkezlerinin caddeye çıkma kısıtlamalarına uymak koşuluyla surat surata eğitime başlayabileceği bildirildi.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu: 81 ile gönderildi! Yüz yüze eğitime geçiyor

81 İLE YAZI SEVK EDİLDİ!

 

Ulusal Eğitim Bakan Takviyecisi Mustafa Safran imzasıyla şehirlere sevk edilen yazıda, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim koşullarının da tesiriyle çoğalan Kovid-19 salgını nedeniyle 5580 Rakamlı Özel Öğretim Müesseseleri Yasau kapsamında olan tüm özel öğretim müesseselerinde 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında surat surata eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildiği andırdırıldı.

4 OCAK'TAN İTİBAREN SURAT SURATA EĞİTİM BAŞLIYOR

Yazıda, aynı yasa kapsamında bulunan özel öğretim müesseselerinden muhtelif kurslar, özel eriştirme hizmetleri mesleksel eğitim ve geliştirme kursları, motorlu araç sürücüleri kursları, iş cihazları sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleksel eğitim merkezleri 4 Ocak 2021'den itibaren İçişleri Bakanlığının 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen caddeye çıkma kısıtlamalarına uymak koşuluyla surat surata eğitime başlayabileceği vurgulandı.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARINDA 15 ŞUBAT 2021'DE SURAT SURATA EĞİTİME GEÇİLECEK

 

Özel öğretim kurslarında ise surat surata eğitime 15 Şubat 2021'de başlanmasının tasarlandığı aktarıldı.

MEB, yüz yüze eğitim, son dakika

CADDEYE ÇIKMA KISITLAMASINA DİKKAT EDİLECEK

Yazıda, surat surata eğitime başlayacak özel öğretim müesseselerinde eğitim yarıyılı sonunda imtihan yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu caddeye çıkma kısıtlamalarına dikkat edileceği kaydolundu.

Öte yandan, 5580 rakamlı Yasa kapsamında faaliyette bulunan özel öğretim müesseselerinden burs vermek isteyen müesseselerin, burs verilecek talebe ve kursiyerlerin tespitine müteveccih imtihan yapma zamanları mayıs sonuna kadar uzatıldı.

BAKAN SELÇUK'TAN SURAT SURATA EĞİTİM MESAJI GELMİŞTİ

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, surat surata eğitimle alakalı umutlandıran bir açıklama yapmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Selçuk, sosyal medya hesabından boş bir spor salonunun resmiyle yaptığı paylaşımda, şunları kaydoldu:

"Salgın sona erecek, mekteplerde sosyal mesafesiz eğitime devam edeceğiz. Mektepler arası voleybol maçları yapacağız ve mekteplerimizin aylardır boş kalan spor salonlarında ilk servis atışını ben yapacağım. Her sandalyede bir talebe olacak. Maç bitiminde ıslık çalacağız. Olur mu?"

Yedi Gündem
Üye Ol
Milli Eğitim Bakanlığı SON DAKİKA Ziya Selçuk yüz yüze eğitim EĞİTİM Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık