Reklam

Kritik karar! Sağlık Bakanlığı 81 ile gönderdi

Gelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulama süreciyle birlikte ilk kez özel hastaneler ve üniversite hastaneleri de Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne (MHRS) dahil edildi.

Kritik karar! Sağlık Bakanlığı 81 ile gönderdi
Kritik karar! Sağlık Bakanlığı 81 ile gönderdi
Bu içerik 58 kez okundu.
Reklam

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, "MHRS Kullanıcı Bilgileri" başlıklı yazı, ülke genelinde Şehir Sağlık müdürlüklerine sevk edildi.

 


Yazıya göre, Bakanlıkça uygulanacak Kovid-19 aşısı, Aile Sıhhati Merkezleri ile kamu ve üniversite sağlık kurumuları ile özel sağlık kurumularda Kamu/Vakıf oluşturulacak Kovid-19 aşı uygulama ünitelerince yapılacak. Aşı olacak yurttaşlar ise bu ünitelere MHRS üzerinden alacakları buluşmayla müracaat etecek.

BAKANLIĞA BİLDİRİLMESİ GEREKECEK

 

 

Halihazırda MHRS üzerinden Aile Sıhhati Merkezlerine ve Bakanlığa bağlı kamu sağlık kurumularına buluşma veriliyor. Kovid-19 aşısı uygulama süreciyle beraber ilk kere özel sağlık kurumular ve üniversite sağlık kurumuları da MHRS'ye dahil edilmiş olacak.

Aşı uygulamasının MHRS üzerinden buluşmalı yapılması için sistemde kayıtlı olmayan özel sağlık kurumular ve üniversite sağlık kurumuları da MHRS'ye belirlenecek. Bu kapsamda MHRS harekâtlarını yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS mesulü olarak Bakanlığa bildirilmesi gerekecek.

MHRS mesulü bilgileri, özel sağlık kurumular ve üniversite sağlık kurumularında misyonlu Temel Sağlık İstatistikleri Modülü TSİM yetkilileri tarafından "aktif.saglik.gov.tr" adresinde bulunan "MHRS Mesulü Belirleme" ekranına belirlenecek.

Yedi Gündem
Üye Ol
sağlık bakanlığı özel hastaneler koronavirüs aşısı aşı yazısı aşı nerelerde yapılacak? GÜNCEL Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık