Reklam

Trump'ın damadı da orada! Tarihi doruktan flaş karar: Katar ve Suudi Arabistan uyuştu

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Körfez'deki normalleşme anlaşması sonrası, 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katılmak üzere Suudi Arabistan'a indi. Katar Emiri'ni Veliaht Prens Muhammed bin Selman karşıladı. Arap liderler daha sonra El Ula'daki toplantıya geçti ve konuşma yaptı. Açıklamaların ardından Katar'a uygulanan ambargonun kaldırılmasını öngören anlaşma, Arap liderler tarafından imzalandı.

Trump'ın damadı da orada! Tarihi doruktan flaş karar: Katar ve Suudi Arabistan uyuştu
Trump'ın damadı da orada! Tarihi doruktan flaş karar: Katar ve Suudi Arabistan uyuştu
Bu içerik 102 kez okundu.
Reklam

Kuveyt ve Amerika Birleşik Devletleri arabuluculuğunda Suudi Arabistan ile Katar arasında ilişkilerin sıradanlaştırılması için yürütülen görüşmelerde uyuşma sağlandı. İki ülke arasında kara, deniz ve hava hudutları tekerrür açıldı.

 

TÜM KÖRFEZ ÜLKELERİ AMBARGOYU KALDIRDI

Türkiye, Körfez'deki bayağılaşmayı memnuniyetle karşılarken, öbür Arap ülkelerinin de eş kararları alması ve Katar'a uyguladıkları ambargoyu kaldırması bekleniyordu. Kuveyt'deri gelen son dakika açıklamasında, Körfez ülkelerinin 3 yıldır Katar'a uyguladığı tüm ambargoların kaldırıldığı duyuruldu.

KATAR DİKTEYİ'NİN UÇAĞI BÖYLE İNİŞ YAPTI

KATAR DİKTEYİ SUUDİ ARABİSTAN'DA

 

Katar Dikteyi Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Körfez'deki banalleşme uyuşması sonrası, 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katılmak üzere Suudi Arabistan'a indi. Katar Dikteyi'ni Veliaht Prens Muhammed bin Selman karşıladı.

Toplantının yapıldığı salon

DORUKTAN YANSIYAN EHEMMİYETLİ AÇIKLAMALAR

Dorukta açıklamalarda bulunan Prens bin Selman, Körfez'deki yeni uyuşmaya arabuluculuk eden Amerika Birleşik Devletleri ve Kuveyt'e teşekkür ederek, İran'ın nükleer programının bölgesel ve beynelmilel sulh ile güvenliği tehdit ettiğini söyledi. Liderlerin açıklamaların ardından Katar'a uygulanan ambargonun kaldırılmasını öngören uyuşma, Arap liderler tarafını imza atıldı.

Prens Selman'ın konuşmasından bir kare

TRUMP'IN DAMADI VE DANIŞMANI OLAN JARED KUSHNER DA TOPLANTIDA

Açıklama yapan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı, "Bu salonda yeni sayfa açıldı" dedi.

KATAR DİKTEYİ AÇIKLAMA YAPMADI

KAYNAK: HABER7
Yedi Gündem
Aza Ol
abd Türkiye suudi arabistan bae Kuveyt Katar trump DÜNYA Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık