Reklam

Son dakika: MSB'den darbe arzulularına net yanıt! Başkumandana bağlılık vurgusu!

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı: "TSK, ülkemizin ve milletimizin güvenlik ve bekasını hedef alanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmektedir." açıklamasında bulundu.

Son dakika: MSB'den darbe arzulularına net yanıt! Başkumandana bağlılık vurgusu!
Son dakika: MSB'den darbe arzulularına net yanıt! Başkumandana bağlılık vurgusu!
Bu içerik 69 kez okundu.
Reklam

Son dakika: Ulusal Korunma Bakanlığı: "Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve halkımızın güvenlik ve bekasını gaye alanlara karşı çabasını azimle sürdürmektedir." açıklamasında bulundu.

 

 

Ulusal Korunma Bakanlığından darbe imalarıyla alakalı açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Her türlü tehdit ve riske karşı; asil halkımızın sevgisi, güveni ve duasından aldığı esinle, “Can Verirsem şehit kalırsam gazi” kavrayışıyla yurt içinde ve hudut ötesinde misyonlarını kahramanlık ve fedakarlıkla ifa etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Ulusal Korunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın tüm birlik ve müesseseleri ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere misyonlarını kahramanlık ve fedakarlıkla ifa ettiğine yer verildi. Açıklamaya şöyle devam edildi:
  
BAŞKUMANDANA BAĞLILIK VURGUSU

 

 

"Her türlü tehdit ve riske karşı; asil halkımızın sevgisi, güveni ve duasından aldığı esinle, ’Can Verirsem şehit kalırsam gazi’ kavrayışıyla yurt içinde ve hudut ötesinde misyonlarını kahramanlık ve fedakarlıkla ifa etmektedir.

Peygamber Ocağı olarak da öğrenilen Türk Silahlı Güçleri, binlerce senelik namlı tarihimizden süzülüp gelen ulusal, manevi ve mesleksel kıymetleriyle;

Usun ve bilimin ışığında, Tüzük çerçevesinde, Yasalar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın yönergeleri istikametinde, Sıralı amir ve komutanların emir ve emrinde, Halkının emrinde, vazifesinin başındadır.

Türk Silahlı Güçleri, ülkemizin ve halkımızın güvenlik ve bekasını gaye alanlara ve her kim olursa olsun ulus istemini hiçe sayarak anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı çabasını azimle sürdürmekte kararlıdır."

KAYNAK: Anadolu Ajansı
Yedi Gündem
Aza Ol
SON DAKİKA msb GÜNCEL Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık