Reklam

Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne ziyaretinin perde art

MHP lideri Bahçeli’yi üç gün önce evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan dün sürpriz bir ev ziyareti daha yaptı. Erdoğan, Milli Görüş’ün ak saçlılarından olan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk’le evinde yaklaşık bir saat görüştü.

Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne ziyaretinin perde art
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne ziyaretinin perde art
Bu içerik 83 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Saadet Partisi SP Yüksek İstişare Heyeti Başkanı Oğuzhan Asiltürk’e sürpriz bir ziyarette bulundu. Erdoğan’ın Ankara’daki evinde ziyaret ettiği Asiltürk, Ulusal Görüş Hareketi’nin ehemmiyetli temsilcileri arasında yer alıyor. Politik kulislerde Asiltürk’nam, Halk İttifakı ile yakınlaşma sebebiyle SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’yla bir vakittir ihtilaf yaşadığı konuşuluyor.

 

 

Erdoğan, politik temaslarını son günlerde süratlendirdi. Üç gün evvel sürpriz şekilde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret eden Erdoğan, dün de SP Yüksek İstişare Heyeti Başkanı Asiltürk’ü evinde ziyaret etti.

BİR SAAT SÜRDÜ

 

 

Cumhurbaşkanı’nın dün fotoğrafı bir programı açıklanmamıştı. Ziyaret, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret edecektir” açıklamasıyla duyuruldu.

Asiltürk’nam Ankara Bahçelikonutlar Semti’nde bulunan evinde reelleşen ziyaret, takribî bir saat sürdü. Ziyaretin ardından 86 yaşındaki Asiltürk, Erdoğan’ı makam taşıtına kadar uğurladı. Erdoğan, Asiltürk’nam evinden ufalarken kendisini balkonlarından selamlayan yurttaşlara el sallayarak karşılık verdi.

KARAMOLLAOĞLU'YLA FİKİR AYRILIKLARI VAR

Kulislere yansıyan bilgilere göre, Asiltürk ile Karamollaoğlu arasında siyaseten uzun bir vakittir fikir ayrılıkları bulunuyor. Kulislerde Asiltürk’nam Cumhur İttifakı’nın görüşlerini özümsediği, bu surattan Karamollaoğlu yönetimi ile ters düştüğü iddia ediliyor. Kulislerde, Erdoğan’ın dünkü ziyaretinin SP içindeki yansımaları merakla bekleniyor.

ASİLTÜRK KİMDİR?

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 1935’te doğan Asiltürk, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Politikae Ulusal Selamet Partisi ile giren Asiltürk, Ankara ve Malatya milletvekillikleri yaptı. Sanayi-Teknoloji ve İçişleri Bakanlığı vazifelerinde de bulunan Asiltürk, 12 Eylül askeri darbesinin ardından 10 sene politika yasağı aldı.  1987’de yapılan millet oylaması neticesinde bu yasak kaldırılırken, 1988’de Refah Partisi’nin genel sekreterliğine seçildi. Partinin Tüzük Duruşması’nce kapatılması üzerine Fazilet Partisi’ne geçti. Necmettin Erbakan’ın vefatı sonrasında Saadet Partisi YİK Başkanlığı’na getirildi.

KAYNAK: MİLLİYET
Yedi Gündem
Aza Ol
Recep tayyip erdoğan oğuzhan asiltürk Cumhurbaşkanı SİYASET Haberleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık