Reklam

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? KPSS şartsız personel alımı İŞKUR başvuru sayfası

Son Dakika Flaş Haberler - Ticaret Bakanlığı, İŞKUR üzerinden KPSS şartsız personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu açıklama sonrasında alıma dair detaylar merak edilmeye başladı. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler? Ticaret Bakanlığı KPSS şartsız personel alımı İŞKUR başvuru sayfası..

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? KPSS şartsız personel alımı İŞKUR başvuru sayfası
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? KPSS şartsız personel alımı İŞKUR başvuru sayfası
Bu içerik 733 kez okundu.
Reklam

Ticaret Bakanlığı KPSS şartı olmadan 115 personel alımı yapılacak. Başvurular ise İŞKUR üzerinden alınacak. Ticaret Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 115 personel alımı için resmi duyuru gerçekleştirdi. Resmi Gazete aracılığıyla yapılan duyuruya göre 70 güvenlik, 45 beden işçisi alımı gerçekleşecek.

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır?

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 15.02.2021-19.02.2021 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.

İlan şartlarını taşıyan adaylar, ilanın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yayımlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilir. (posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir)

İŞKUR BAŞVURU SAYFASI

Ticaret Bakanlığı hangi illerde personel alımı yapacak?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı): İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır, Ağrı

Beden İşçisi: İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak, Ağrı illerinde çalışacaklardır. İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından noter kurası sonucu sözlü sınava girmeye hak kazananlardan çalışmak istedikleri il tercihi alınacak olup, tercihler göz önünde bulundurularak atamalar Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir hizmet türünde başvuru yapabilecektir.

Ticaret Bakanlığı alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kura çekilişi 25.02.2021 tarihinde saat 11:00’da Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Kura tarihi, saati ve yeri ile ilgili ortaya çıkabilecek değişiklikler Ticaret Bakanlığının www.ticaret.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır. 

Ticaret Bakanlığı personel alımı şartları neler?

Kamu kurum ve kuruluşlarınca görevlerinden çıkarılanlar veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıntılı başvuru şartları için linki https://personel.ticaret.gov.tr/ tıklayın!

 

ticaret bakanlığı personel alımı işkur kpss
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık