Reklam

Baykal'dan "Partiye sahip çıkın" çağrısı

Son Dakika Haberleri İnternet - Muharrem İnce'nin parti kurma çalışmalarının ardından CHP'de art arda istifalar yaşandı. Olası istifalar için de devreye Eski Genel Başkan Deniz Baykal girdi. Baykal kendisiyle görüşen isimlere "Partide kalın, partinize sahip çıkın" çağrısında bulundu.

Baykal'dan
Baykal'dan
Bu içerik 78 kez okundu.
Reklam

Muharrem İnce CHP'den istifa etti. Eski Genel Başkan Deniz Baykal'dan olası istifalara "Partinize sahip çıkın" çağrısı geldi.

Önce 3 milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel ardından da Muharrem İnce CHP'den istifa etti. Bu istifalar CHP koridorlarında hareketliliğe neden oldu.

Eski milletvekilleri Metin Lütfi Baydar, Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın da partinin ağır toplarını eski Genel Başkanları ziyaret ederek yol haritasını sordu.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre sadece bu üç isim değil, aralarında Mehmet Sevigen'in de olduğu bazı eski milletvekilleri, aynı nedenle eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı ya telefonla aradı ya da ziyaret etti.

Baykal, kendisi ile iletişim kuran isimlere, "Parti içinde kalın. Partinize sahip çıkın. Sizler bu partinin sahibisiniz” diyerek, “Ayrılmayın” mesajı verdi.

Baykal'ın bu çağrısını bazı isimler kabul ederken eski Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın CHP'den istifa ederek İnce ile hareket edeceğini duyurdu.

Bu isimlerle hareket eden Metin Lütfi Baydar ise partiden istifa etmeyeceğini, CHP ile yola devam edeceğini duyurdu.

Kılıçdaroğlu ile telefonda konuşan Baydar, CHP Lideri ile yapacağı yüz yüze görüşmeye ilişkinse, "Partinin birliğinin, bütünlüğünün sağlanması için neler yapılması gerektiğini ileteceğim. Partiyi bekleyen derin yarılmanın nasıl engelleneceğine yönelik söylenmesi gereken şeyler var.” ifadelerini kullandı.

CHP Muharrem İnce haber haberler video son dakika haber videosu video haber Deniz Baykal son dakika haberi son dakika videosu Video
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık