Reklam

Koronavirüs kaç yıl etkili olacak?

Son Dakika Dünya Haberleri - Koronavirüs aşısını geliştiren Biontech firmasının kurucularından Uğur Şahin'den salgına dair çarpıcı bir açıklama geldi. Koronavirüsün geçici olmadığına dikkat çeken Şahin, gelecek 10 yıl için tehlike arz ettiğini söyledi.

Koronavirüs kaç yıl etkili olacak?
Koronavirüs kaç yıl etkili olacak?
Bu içerik 35 kez okundu.
Reklam

"Virüs geçici değil, gelecek 10 yıl için zorluk oluşturuyor." Bu sözler, koronavirüs aşısını bulan Biontech'in Türk kurucusu Uğur Şahin'e ait.

Alman Biontech firmasının CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, "Salgını yenmek için uluslararası işbirliği" başlıklı bir video konferans etkinliğinde konuştu. Yaklaşık 10 milyon kişiye aşı ulaştırdıklarını söyleyen Şahin, "Aşı dağıtımında eşitlik'' vurgusu yaptı. Sadece ekonomisi güçlü olan ülkelerin değil, Gelişmekte olan ülkelerin de aşıya erişimini arzuladıklarını söyledi.

Prof. Dr. Şahin, virüsün gelecek 10 yıl için bir sorun oluşturduğuna da vurgu yaptı. "Bu sadece 2021 ve 2022'nin geçici bir sorunu değil." dedi. Şahin, geliştirdikleri aşıyı dünyadaki tüm insanlara ulaştırmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Koronavirüs Uğur Şahin aşı haber haber videosu video haber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık