Reklam

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Sen buna layık değilsin

Günün Haberleri - Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal acaba sen Diyarbakır annelerinin feryadını duydun mu? Utanmadan 13 şehidimiz için 'Sorumlusu Cumhurbaşkanı' diyorsun. Sen ne yüzsüzsün. Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin" dedi.

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Sen buna layık değilsin
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Sen buna layık değilsin
Bu içerik 70 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

AK Parti ülkemizin temsil kabiliyeti en yüksek olan siyasi partisidir. AK Parti'de siyaset yapmak isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Cumhur İttifakı onca saldırıya rağmen her geçen gün daha da güçleniyor. Kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını doğrusu tebessümle karşılıyorum.

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Bay Kemal acaba sen Diyarbakır annelerinin feryadını duydun mu? Utanmadan 13 şehidimiz için 'Sorumlusu Cumhurbaşkanı' diyorsun. Sen ne yüzsüzsün. Sen nasıl oluyor da 5-6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere 'Bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diyorsun? Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin. Teröristlere karşı Gara'da, Cudi'de, Tendürek'te, Bestler Dereler'de mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret.

"TERÖRÜ KINAYAMAYANLAR BİZE İNSANLIKTAN BAHSEDEMEZ"

Bölücü örgütün yandaşlarına koltuk değnekliği yapanlara inat biz bu mücadeleyi milletimiz için, milletimizle birlikte yürütüyoruz. İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez. Bay Kemal bir kere teröristlere "terörist" de. Ama diyemezsin. Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla Bakırköy Belediyesi'ne giden ürkek, korkak bir adamsın. Kılıçdaroğlu ve şürekası bilsin ki baş veririz ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. 

Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ'cü hainlere de PKK'lı katillere de DEAŞ'lı canilere de teslim etmedik, etmeyiz. Bizim teröristleri savunmak diye bir derdimiz olamaz. Bunun için hiçbir zaman gözümüzü ufuktan ayırmayacağız.

PANDEMİYLE MÜCADELE

Aşılama kampanyamız son hız devam ediyor. Şu ana kadar aşılamada 5 milyon 200 bini geride bıraktık. Her kesime yönelik hayata geçirdiğimiz özel programlarla ekonomimizi ayakta tuttuk. Avrupa'daki toplam kapasiteye yaklaşan yoğun bakım yatak sayımızla, 1 milyon 100 bini aşan sağlık ordumuzla süreci alnımızın akıyla yönettik. Yine bugün de yeni kararları kabine toplantısından sonra açıklayacağız.

Kılıçdaroğlu biraz eski gazeteleri karıştırsa CHP'nin takoz siyasetini görecek. Biz başörtüsü serbestisi getirdiğimizde Danıştay'a koşan siz değil miydiniz?

Siyaseti başkaları gibi sırça köşklerde değil milletin arasında, milletimizle birlikte yapacağız. Kibri, böbürlenmeyi kapımıza asla yaklaştırmayacağız.

Erdoğan AK Parti haber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barut;
Barut; "Kara kışa inat, bahar gelecek"
Güzel Sanata Hazırlık
Güzel Sanata Hazırlık